امروز : ۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۳
صفحه نخست | اقتصادی | «ایزوایکو» بزرگترین زیرساخت صنایع دریایی کشور

«ایزوایکو» بزرگترین زیرساخت صنایع دریایی کشور

اخبار :
منتشر شده در ۳۰ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۶

رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام با حضور در بزرگترین زیرساخت صنایع دریایی کشور جلسه مشترکی با مدیرعامل، مدیران ایزوایکو برگزار کرد.

«ایزوایکو» بزرگترین زیرساخت صنایع دریایی کشور

به گزارش پایگاه خبری قشم، یاسر جبرائیلی رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام امروز اظهار کرد:  بنده امروز پس از بازدید از این مجموعه عظیم صنعتی هم احساس غرور و افتخار کردم و هم قدری احساس تأسف؛ وی افزود: غرور و افتخار بابت این زیرساخت عظیم و همچنین نیروی انساننی توانمند و دانشی که در این زیرساخت وجود دارد و تأسف به این دلیل که به گفته مدیران مجموعه درحال حاضر تنها ۳۰ درصد از توان و ظرفیت مجتمع ایزوایکو فعال بوده و ۷۰ درصد از ظرفیت این زیرساخت خالی است.

  جبرائیلی در ادامه عنوان کرد: به نظر من این ظرفیت یکی از ظرفیت های عظیم دنیا در حوزه صنعت دریایی، چه در حوزه ساخت و توسعه سکو های نفت و گاز و چه در حوزه ساخت و تعمیرات شناورهاست. من با تعدادی از افسران و کاپیتان های شناورهایی که برای تعمیر به ایزوایکو مراجعه کرده اند صحبت کردم که هم از کیفیت کار و هم قیمت نهایی و زمان تعمیرات راضی بودند.

 صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) یک منطقه صنعتی اقتصادی معتبر و شناخته شده است

رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام در خصوص قیمت بالای مواد اولیه در کشور افزود: متاسفانه مشکل جهانی سازی قیمت مواد اولیه در کشور مشکلی همه گیر است که در اینجا هم بطور محسوس خودنمایی می کند و ما را از مزیت های داخلی خودمان محروم کرده است.

جبرائیلی ادامه داد: هزینه ساخت کشتی با جهانی بودن و دلاری بودن قیمت مواد اولیه بالا رفته است و مزیت رقابتی ما را از بین برده است به نحوی که به گفته دوستان، ما اگر ورق را از سایر کشورها وارد کنیم ارزانتر از خرید داخلی تمام می شود که ضربه سنگینی به این صنعت وارد کرده است. اگر ما بخواهیم سیاست های کلی اقتصاد دریا محور تحقق پیدا کند باید این معضل را حل کنیم تا ظرفیت های معطل مانده کشور احیا و به کار کشور بیایند.

مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) یک منطقه صنعتی اقتصادی معتبر و شناخته شده با وسعت ۱۱۰۰ هکتار در ۳۷کیلومتری غرب بندرعباس است که مجموعه های صنعتی و مدرن به ویژه مرتبط با کشتی سازی و صنایع وابسته به آن را در خود جای داده است. ایزوایکو تلاش میکند در افق ۱۴۰۴، مجتمعی سرآمد و الگو در صنایع کشتی سازی، سکوسازی، ترمینال های نفتی و معدنی در منطقه خلیج فارس باشد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=19935

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *