امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۰۷
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | اومیکرون سویه غالب در هرمزگان است/ شروع واکسیناسیون فلج اطفال از امروز تا سه‌شنبه در بندرعباس

اومیکرون سویه غالب در هرمزگان است/ شروع واکسیناسیون فلج اطفال از امروز تا سه‌شنبه در بندرعباس

منتشر شده در ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۶
سویه غالب

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از فارس از بندرعباس، فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی هرمزگان صبح امروز در گفت‌وگویی رسانه‌ای اظهار داشت: درصد بسیار بالایی از تست‌های کرونا در هرمزگان از نوع سویه اومیکرون هستند و این سویه اکنون ویروس غالب در هرمزگان است.

وی با بیان این که سرعت شیوع اومیکرون خیلی بالاست، بر قرنطینه فوری افراد علامت‌دار تا ۱۴ روز تاکید کرد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان همچنین اضافه کرد: مبتلایان حتما به محض علامت دار سدن، تست بدهند و تا ۱۴ روز خود را قرنطینه کنند.

نوروزیان خاطرنشان کرد: اصلا علائم سرماخوردگی را دست کم نگیرید و آن را به حساسیت و سرمای هوا و … نسبت ندهید چرا که سرعت شیوع اومیکرون بسیار بالاست و سرعت انتشتر بسیار بالایی دارد.

وی از آغاز واکسیناسیون فلج اطفال به صورت خانه به خانه در مناطق مشخص شده در شهر بندرعباس خبر داد و گفت: گروه هدف ما کودکان زیر ۵ سال هستند که همکاران ما به درب منازل در محلات حاشیه‌ای شهر مراجعه می‌کنند و اگر خانواده‌هایی که می‌دانند واکسیناسیون فرزندشان کامل نیست و در مناطق اعلام شده، سکونت ندارند، می توانند به مراکز بهداشت مراجعه کرده و قطره واکسن فلج اطفال را دریافت کنند.

وی ادامه داد: اگر بچه تب دارد نیز از دادن قطره فلج اطفال به وی خودداری شود.

نوروزیان اضافه کرد: این طرح از امروز تا سه شنبه ادامه خواهد داشت و اگر مراجعه‌ای به درب منزل شما صورت نگرفت، بعد از سه‌شنبه به مراکز مراجعه و قطره فلج اطفال را دریافت کنید.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=10752

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات