امروز : ۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۱۴
صفحه نخست | اخبار قشم | اولویت حل مشکلات جزیره هنگام با ساکنان و بومیان این جزیره است / ضرب الاجل یک ماهه فتح الهی برای حل برخی از مشکلات ساکنان هنگام

اولویت حل مشکلات جزیره هنگام با ساکنان و بومیان این جزیره است / ضرب الاجل یک ماهه فتح الهی برای حل برخی از مشکلات ساکنان هنگام

منتشر شده در ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۸
جزیره هنگام

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از خبرآنلاین از قشم، دکتر افشار فتح الهی در بازدید میدانی از بخش های مختلف جزیره هنگام و گفتگو با ساکنان این جزیره، اظهار داشت: برخی نیازهای امروز جزیره هنگام، نیازهای ابتدایی و بدیهی است که طی سال ها بی پاسخ مانده و امروز باید براساس اولویت بندی و با قید فوریت برای رفع آنها اقدام کرد.

وی در جمع مردم جزیره هنگام با بیان اینکه اولویت حل مشکلات با ساکنان و بومیان این جزیره است، ادامه داد: مسائل و مشکلات پس از اولویت بندی باید در کوتاه ترین زمان ممکن طبق برنامه ریزی های انجام شده با هدف بهبود کیفیت زندگی ساکنان این جزیره در دستور کار قرار بگیرد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: برای جلوگیری از زمین خواری، ایجاد بورس زمین و ساخت و ساز غیرمجاز توسط سودجویان، باید جامعه محلی، دهیاری و ساکنان بخش های مختلف جزیره هنگام اقدامات لازم را انجام دهند.

به گفته فتح الهی؛ طرح جامع توسعه متوازن برای بخش های مختلف گردشگری، عمرانی، خدماتی و… آماده شده و پس از ابلاغ آن در آینده نزدیک شاهد حل سریع تر مشکلات ساکنان جزیره هنگام خواهیم بود.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه درخصوص حل مشکلات بازارچه سنتی جزیره هنگام و امکان ادامه فعالیت ساکنان شاغل در این بازارچه دستورات ویژه ای صادر کرد.

وی در پاسخ به درخواست های ساکنان این جزیره اظهار داشت: بهسازی و بازسازی ظاهر و کیفیت بازارچه سنتی هنگام باید با مشارکت مردم و حمایت سازمان منطقه آزاد قشم در دستور کار قرار گیرد.

فتح الهی در ادامه با تاکید بر ضرورت حضور سرمایه گذاران برای توسعه منطقه، افزود: ساکنان و بومیان جزیره هنگام با تشکیل یک تعاونی سرمایه گذاری و با نگاهی اقتصادی می توانند به ایفای نقش سازنده در توسعه بیشتر و بهتر محیط زندگی خود اقدام کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ما کارگزاران دولت مردمی با تمام توان خود برای رفع مشکلات مردم و بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی سکانان این منطقه تلاش خواهیم کرد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم حفظ محیط زیست و منابع طبیعی جزیره هنگام را وظیفه همگانی تمام بخش ها، مردم و بویژه ساکنان این جزیره دانست و تصریح کرد: رعایت استانداردهای محیط زیستی توسط تمامی بخش ها باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد و پیگیری قانونی جهت برخورد با متخلفان نیز باید انجام شود.

وی درخصوص درخواست های بهداشتی و درمانی مطرح شده از سوی ساکنان این جزیره نیز بر ضرورت تکمیل، تجهیز و راه اندازی هرچه سریع تر درمانگاه جزیره هنگام با فوریت تاکید نمود.

فتح الهی همچنین با صدور دستوراتی ویژه برای حل بخشی از مشکلات ساکنان جزیره هنگام ضرب الاجلی یک ماهه تعیین کرد.

تامین یک دستگاه خودرو جهت دفع زباله، بهسازی و تجهیز پارک و زمین بازی کودکان، ساماندهی موضوع پارکینگ گردشگران جزیره هنگام در اسکله کندالو و تامین برخی از تجهیزات آموزشی جهت استفاده دانش آموزان در حوزه های فرهنگی نیز بخش دیگری از دستورات سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم در پاسخ به نیازهای ساکنان جزیره هنگام بود.

براساس این گزارش، حجت الاسلام غلامرضا حاجبی، امام جمعه شهرستان قشم نیز در جمع مردم اظهار کرد: هیچ شان و جایگاهی جز خدمت به مردم برای مسئولان و دست اندرکاران بخش های اجرایی وجود ندارد.

وی ادامه داد: خوشبختانه روحیه مردمی و جهادی در دولت سیزدهم و همچنین در رفتار و دستورات مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به وضوح مشاهده می شود که می تواند نویدبخش آینده ای روشن برای ساکنان بخش های مختلف جزیره قشم و هنگام باشد.

امام جمعه شهرستان قشم افزود: سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم طی هفته های گذشته با رویکرد محرومیت زدایی و در بازدیدهای میدانی به بررسی مسائل و مشکلات بخش های مختلف جزیره پرداخته و امیدواریم این رویه مثبت تا حل مشکلات و بهبود وضعیت زندگی مردم ادامه داشته باشد.

حجت الاسلام حاجبی در پایان خاطرنشان کرد: بازدیدهای میدانی فرصتی بی نظیر برای شناخت دقیق معضلات و مشکلات موجود در جای جای این منطقه است که با سیاست گذاری خوب صورت گرفته شاهد حرکت های بسیار خوبی جهت بهبود وضعیت و کیفیت زندگی مردم در این منطقه خواهیم بود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=8196

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *