امروز : ۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۰۸
صفحه نخست | اجتماعی | انتقاد فرماندار قشم از ائمه جمعه‌ای که به پروتکل‌های بهداشتی بی‌تفاوتند

انتقاد فرماندار قشم از ائمه جمعه‌ای که به پروتکل‌های بهداشتی بی‌تفاوتند

منتشر شده در ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۷
فرماندار

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از فارس،علیرضا نصری،فرماندار قشم، در ستاد مدیریت بیماری کرونای این شهرستان اظهار کرد: برگزاری تجمعات به هر شکلی در وضعیت قرمز کرونایی ممنوع است.

وی افزود: بنابر محدودیت‌های کرونایی اعلامی، نمازهای جمعه مردم شیعه و اهل سنت قشم در شهرها و بسیاری از روستاها در شرایط قرمز کرونایی برگزار نشد که باید از امامان جمعه تقدیر شود

رئیس ستاد شهرستانی کرونا در قشم با تاکید بر اینکه تجمعات در هر شکلی در زمان وضعیت قرمز ممنوع است، تصریح کرد: متاسفانه در چندین روستا با عبور از خطوط قرمز ستاد ملی کرونا، نمازجمعه برگزار شده که برای رسیدگی به این تخلفات دستور لازم صادر شده است.

نصری ادامه داد: سلامت مردم اولویت اول ستاد ملی کرونا است و از این رو برای ارتقای سلامت مردم و کاهش مرگ و میرهای کرونایی با هیچ کس تعارف نداریم.

وی اضافه کرد: افراد بی‌توجه به قوانین ستاد ملی کرونا علاوه بر اینکه بیش از دیگران در معرض خطر هستند، سلامت عمومی جامعه را نیز با خطر مواجه می‌کنند.

فرماندار شهرستان قشم خاطرنشان کرد: بنابراین همه موظف‌ایم افراد خاطی را به رعایت پروتکل‌ها تشویق کنیم و در صورت تکرار تخلف از قوانین ستاد کرونا براساس قانون با آنان رفتار شود.

 بنابر آخرین آمار رسمی اعلام شده، شهرستان‌های قرمز استان هرمزگان شامل بندرعباس، بندرلنگه، بندرخمیر، پارسیان، قشم، میناب و دو جزیره کیش و هرمز است.

همچنین شهرستان‌های بشاگرد، بستک، جاسک، حاجی آباد و رودان در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های بوموسی و سیریک نیز در وضعیت زرد قرار دارند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=5283

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *