امروز : ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۳۱
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | انتظار فرج یکی از والاترین عبادت‌ها برای مسلمانان است

انتظار فرج یکی از والاترین عبادت‌ها برای مسلمانان است

منتشر شده در ۲۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶
انتظار فرج

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده پنجشنبه شب در جشن نیمه شعبان که در “روستای جلالی بخش احمدی شهرستان حاجی‌آباد برگزار شد، با تبریک میلادامام زمان (عج)، افزود: باید امروز خود را به امام زمان (عج) شبیه کنیم و سنخیت پیدا کنیم. آن‌طور که امام زمان (عج) می‌پسندد عمل و رفتار کنیم تا خانواده و جامعه امام زمان (عج) داشته باشیم.

وی ادامه داد: انتظار کشیدن فرج امام زمان (عج) در واقع پاداش شهیدی دارد که در خون خود غلقیده باشد، لذا اهمیت مساله انتظار از اهمیت ویژه‌ای برای ما برخوردار است و تنها به دعا و انتظار خالی محدود نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان اظهار داشت:برای انتظار فرج، تلاش لازم است و فردی که انتظار ظهور امام زمان (عج) را دارد، باید خود را هم جنس امام کند و در این راستا تلاش زیادی نیاز است.

عبادی زاده، با بیان این نکته که، انتظار فرج، حلقه اتصال ما مقام نورانی و مقام شامخ ولایت است، یاد آور شد: انتظار فرج یعنی ارج نهادن به ارزش انسان چراکه امام زمان (عج) انسان کامل است و ما نیز منتظر ایشان هستیم به همین جهت باید در مسیر انسان الهی و کامل گام برداریم.

وی با اشاره به تکالیف مسلمانان در عصر طلیعه ظهور،تصریح کرد: معرفت به امام زمان (عج) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. باید امام زمان (عج) را به صورت ماهیتی و نه شناسنامه‌ای بشناسیم. امام زمان (عج) به آرمان روی زمین مانده، ۱۲۴ هزار پیامبر و تمام ائمه معصومین جامه عمل می‌پوشاند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان بیان داشت:پیوند با ولایت ما را در مسیر الهی و امام زمان قرار خواهد داد. باید امروزه در مسیر ولی امر مسلمین جهان به عنوان نائب امام زمان گام برداریم و حرکت کنیم و امروز کسی نمی‌تواند که پیرو و منتظر امام زمان است اما با نائب او پیوند و ارتباط نداشته باشد چراکه محبت نسبت به نائب امام زمان در عصر غیبت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با ذکر این نکته که توسل و نذر امام زمان را فراموش نکنیم، خاطرنشان کرد: یکی از وظایف منتظران، دعا برای فرج امام زمان و تعجیل در فرج است. در تمام حالات باید یاد امام زمان در دل‌های ما زنده باشید و به یاد ایشان بخوابیم و زندگی کنیم.
 
وی، با اشاره به جهاد تبیین، گفت: مسوولیت ما در حوزه جهاد تبیین سنگین است. نیازمند تبیین حقایقی در جامعه هستیم؛ چراکه دشمن به دنبال ناکارآمد نشان دادن نظام مقدس اسلامی و ناامید کردن مردم است به همین جهت باید جهاد ترکیبی برای مقابله با دشمن در دستور کار قرار بگیرد.

وی خاطر نشان کرد: از این ابتکار زیبایی که در این بخش در مناسبت‌های مختلف انجام می‌شود قدردانی می‌کنم و این تقسیم کاری که میان روستاهای احمدی در برگزاری مراسم‌های مناسبتی انجام شده است باید به عنوان یک الگو و نمونه‌ای برای مناطق دیگر شناسانده شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12786

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *