امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۸:۱۷
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | امیکرون در کمین مردم هرمزگان/ افزایش ۷۰ درصدی موارد مثبت کرونا نسبت به هفته گذشته در استان

امیکرون در کمین مردم هرمزگان/ افزایش ۷۰ درصدی موارد مثبت کرونا نسبت به هفته گذشته در استان

منتشر شده در ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۷
سویه اومیکرون

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از هرمز، فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفتگویی اظهار کرد: در هفته گذشته در شاخص انجام تست و غربالگری یک و سه دهم درصد کاهش داشتیم.

وی در ادامه افزود: علی رغم کمتر انجام شدن تست های غربالگری درصد موارد مثبت شدن تست ها افزایش یافته و از ۵ درصد به ۹ درصد رسیده است و این نشان از شروع موجی جدید ناشی از گردش بیشتر ویروس است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان ادامه داد: همچنین در حال حاضر ویروس غالب در استان اومیکرون است و بیش از ۸۰ درصد موارد کرونا ناشی از این ویروس است.

نوروزیان گفت: در هفته ای که گذشت در شاخص بستری هم شاهد افزایش ۱۱ درصدی بودیم وموارد مرگ و میر از یک مورد به دو مورد افزایش یافت.

بستک در طغیان اومیکرون

وی گفت: متاسفانه در شهرستان‌های بستک، خمیر و بندرعباس افزایش موارد مثبت قابل ملاحظه ای داشته ایم به ویژه در شهرستان بستک و در حاجی‌آباد، قشم و کیش هم شاهد افزایش موارد مثبت بوده ایم که این زنگ خطری جدی است و نباید از آن به سادگی عبور کرد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، تکمیل واکسیناسیون، حفظ فاصله فیزیکی، رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک را تنها چاره گریز از این بحران برشمرد و تاکید کرد: همه ما در برابر یکدیگر مسئولیم و تخطی از این پروتکل ها مانند شکستن حلقه های سلامت در جامعه است که عواقب آن تعداد بسیاری را متضرر خواهد کرد.لذا بر همه ماست که به حقوق یک دیگر احترام گذاشته و به عنوان یک شهروند آگاه و مسئول در رعایت پروتکل ها کوشا باشیم.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=10607

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات