امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۴۱
صفحه نخست | اجتماعی | امنیت سایبری کاربران در سفرهای نوروزی به هرمزگان تامین می شود

امنیت سایبری کاربران در سفرهای نوروزی به هرمزگان تامین می شود

اخبار :
منتشر شده در ۳ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۵۵

 رییس پلیس فتا هرمزگان با اشاره به تعطیلات نوروزی و همچنین حجم بالای مسافرت‌ها در این ایام در توصیه به شهروندان گفت: امنیت سایبری کاربران در سفرهای نوروزی به هرمزگان تامین می شود.

امنیت سایبری کاربران در سفرهای نوروزی به هرمزگان تامین می شود

به گزارش پایگاه خبری قشم، سرهنگ احسان بهمنی بیان داشت: عکس‌های سلفی که ما از خودمان در تعطیلات نوروز در فضای مجازی منتشر می کنیم می تواند نشان‌دهنده مکانی باشد که ما در آن حضور داریم و اینکه چه مدت‌زمان ما در منزل نیستم تا سارقان با خیال راحت منزل ما را سرقت کنند.

این مسوول انتظامی هرمزگان ادامه داد: با مرور برخی از پرونده‌های تشکیل‌شده در پلیس فتا به نکاتی جزئی برخورد می کنیم که در نگاه اول نمی تواند مشکلی برای کاربران به وجود آورد، نکاتی از قبیل ثبت موقعیت مکانی در تصاویر و کلیپ‌ها که شاید چندان مهم به نظر نرسد، اما همین نکته و ثبت موقعیت مکانی بر روی تصاویر می‌تواند گویای عدم حضور ما در منزل یا محل کار باشد و این فرصتی برای سوءاستفاده افراد فرصت‌طلب است.

وی خاطر نشان کرد: با رعایت برخی از نکات در هنگام مسافرت می توانیم امنیت خود و خانواده را افزایش دهیم، نکاتی کوچک اما مهم شامل عدم ورود اطلاعات مهم در کامپیوترهای عمومی، تهیه بلیط رفت‌ و برگشت از طریق سایت‌های معتبر و عدم استفاده از اینترنت‌های رایگان در طول سفر.

رییس پلیس فتا استان هرمزگان افزود: در صورت استفاده از اینترنت در مکان‌های عمومی همچون هتل‌ها سعی نمایید از اتصال به اینترنت‌های باز (بدون ورود رمز عبور و یا اتصال با رمز مشترک) خودداری نمایید و در صورت ضرورت و استفاده از اینترنت در مکان‌های عمومی دقت و حساسیت بیشتری داشته و در صورت امکان از انتشار و ورود اطلاعات مهم و خصوصی در این مکان‌ها خودداری کنند.

سرهنگ بهمنی در پایان نسبت به خرید از فروشنده‌های دوره‌گرد و استفاده از کارت‌خوان‌های سیار هشدار داد و افزود: در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=22360

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *