امروز : ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۱۱
صفحه نخست | اخبار قشم | امام جمعه قشم: آب، راه و بهداشت ۳ مشکل اساسی مردم قشم/ جزیره، فاقد سند توسعه است

امام جمعه قشم: آب، راه و بهداشت ۳ مشکل اساسی مردم قشم/ جزیره، فاقد سند توسعه است

منتشر شده در ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹
3

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از فارس از قشم، حجت الاسلام غلامرضا حاجبی امروز در نشست شوراها و شهرداران شهرستان قشم گفت: در موضوع آب با پیگیری‌های انجام شده و حضور وزیر نیرو در قشم، امیدواریم نهایتا تا شهریورماه امسال و با احداث ۳ آبشیرین‌کن مشکل کمبود آب در جزیره برطرف شود.

وی ادامه داد: البته مشکلات آب قشم به همین مقدار خلاصه نمی شود و فرسودگی شبکه آب نیز از جمله مواردیست که باید بدان پرداخته شود تا مردم در ماه های گرم سال در کم آبی و بی آبی نمانند.

امام جمعه قشم همچنین اشکال در پمپاژ را از دیگر مشکلات موجود در این حوزه دانست و اظهار امیدواری کرد تا با هم افزایی سازمان منطقه آزاد، فرمانداری، آب و فاضلاب روستایی و خیرین، این مشکلات هر چه سریعتر برطرف شود.

وی همچنین از وضعیت نابسامان راه‌های قشم خصوصا مسیر درگهان به لافت که مسیر پررفت و آمد گردشگران و ورودی خودروهای جزیره است به شدت انتقاد کرد و این راه را مسیری مال‌رو نامید که تنها آسفالت شده است.

این مقام مسئول همچنین از نبود سند توسعه برای رشد متوازن در بخش‌های مختلف جزیره انتقاد کرد و افزود: برای پیشرفت در هر منطقه ای، باید سندهایی نوشته شود تا ریل توسعه بر این محور حرکت کند.

حجت الاسلام حاجبی همچنین از وضعیت بهداشتی جزیره انتقاد کرد و از حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در راستای رفع نیازهای موجود استقبال کرد.

وی یادآور شد که در سفر اخیر ریاست جمهور به قشم، موضوع خدمات درمانی مطرح شد و علاوه بر کمک های دولتی، موضوع تسهیل سرمایه گذاری در شهرهای مختلف جزیره برای توریست درمانی نیز مد نظر قرار گرفت.

در این جلسه اعضای شوراهای اسلامی شهر و شهرستان و تنی چند از شهرداران، موضوعات و مشکلات موجود شهرستان را مطرح و بررسی کردند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=13303

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *