امروز : ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۱۹
صفحه نخست | اقتصادی | الحاق دو ناوشکن از دستاورد‌های جدید نیروی دریایی ارتش در بندرعباس

الحاق دو ناوشکن از دستاورد‌های جدید نیروی دریایی ارتش در بندرعباس

اخبار :
منتشر شده در ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۸

امروز در مراسمی دو ناوشکن سهند و البرز و ناو‌های موشک انداز زره و خدنگ، به نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران ملحق شد.

الحاق دو ناوشکن از دستاورد‌های جدید نیروی دریایی ارتش در بندرعباس

به گزارش پایگاه خبری قشم، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در این مراسم، در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس گفت: این ناو‌ها بدست توانمند متخصصان نیروی دریایی ارتش با تجهیزات و سامانه‌های موشکی، پدافندی، راداری و جنگ الکترونیکی جدیدِ بومی متناسب با تهدیدات روز، بازسازی و بروز رسانی شده است.

امیر دریادار ایرانی افزود: امروز از موشک‌های کروز سطح به سطح، ساحل به دریا، اژدرها، سامانه‌های مخابراتی و جنگ الکترونیک، رادار‌های ارتفاع کم و بالا نیز در مجموعه بزرگ صنعتی کارخانجات نداجا رونمایی شد.

وی گفت: رونمایی از موتور‌های بومی ۴ زمانه دیزلی پیشرانه ناو‌های رزمی پشتیبانی و ناوشکن‌ها با توان‌های دو هزار و ۷۰۰ اسب بخار، هزار و ۷۰۰، ۵۷۰ و ۱۷۰ اسب بخار هم از دیگر جلوه‌های مراسم امروز بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: از رادار تاکتیکی سطحی و هوایی ارتفاع کم دریادار با قابلیت نمایش اهداف ثابت و متحرک و ضد عملیات جنگال دشمن نیز رونمایی شد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=21679

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *