امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۸:۳۰
صفحه نخست | اقتصادی | افزایش ۱۰ درصدی صادرات غیرنفتی در بنادر شرق هرمزگان

افزایش ۱۰ درصدی صادرات غیرنفتی در بنادر شرق هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۷ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۳
افزایش ۱۰ درصدی صادرات غیرنفتی در بنادر شرق هرمزگان

 مدیربنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: افزایش ۱۰ درصدی صادرات غیرنفتی و همچنین استفاده حداکثری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های در عرصه دریابرد بنادر شرق بیان کرد: در این بازه زمانی از ۹۱۶ هزار و ۸۸۹ تن از این نوع کالاها به کشورهای حوزه خلیج‌فارس صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری قشم، حمید رضا محمدحسینی تختی روز سه‌شنبه با اعلام این خبر افزود: این میزان شامل یک میلیون و ۲۷۵ هزار و ۴۳۱ تن کالای غیرنفتی و ۲۹۸ هزار و ۸۶۴ تن کالا نفتی بوده است.

وی با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی صادرات غیرنفتی و همچنین استفاده حداکثری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های در عرصه دریابرد بنادر شرق بیان کرد: در این بازه زمانی از ۹۱۶ هزار و ۸۸۹ تن از این نوع کالاها به کشورهای حوزه خلیج‌فارس صادر شده است.

مدیر بندر شهید باهنر، جهش ترانزیتی در بنادر شرق را زمینه‌ساز پیشرفت و بهره‌مندی از مزایای آن در راستای توسعه اقتصادی دریاپایه دانست و بیان کرد: ۴۱ هزار ۸۷۴ تن از انواع کالا از طریق این بنادر ترانزیت و مقاصد آن‌ها کشورهای ارمنستان، عراق و قرقیزستان بوده است.

به گفته وی؛ همچنین در هشت‌ماه نخست سال‌جاری ۳۶ هزار و ۸۶۴ فروند از انواع شناورها در بنادر شرق هرمزگان رفت و آمد کردند که این میزان جابه‌جایی افزایش هفت درصدی را به دنبال داشته است.

بنادر شرق هرمزگان با بهره‌گیری از بنادر تجاری و مسافری در مرکز و شرق هرمزگان، در حوزه‌های مسافری داخلی و بین المللی، تجاری و گردشگری دریایی فعالیت خاص و منحصر بفردی دارد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=17128

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات