امروز : ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۴۳
صفحه نخست | اجتماعی | افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت حمل و نقل دریایی هرمزگان برای نوروز

افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت حمل و نقل دریایی هرمزگان برای نوروز

منتشر شده در ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۷

 مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: برای رفاه حال مسافران و گردشگران نوروزی، افزایش ۲۰ درصدی در حوزه کاپوتاژ خودرو و مسافری و حمل‌ و نقل دریایی اتفاق افتاده که این می‌تواند به ما کمک کند.

افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت حمل و نقل دریایی هرمزگان برای نوروز

به گزارش پایگاه خبری قشم، محمد محسنی روز سه‌شنبه با اشاره به خدمات سفر به مسافران و گردشگران نوروزی در نوروز ۱۴۰۳ افزود: در این راستا زیرساخت‌های گردشگری برای حضور مسافران و گردشگران نوروزی در مناطق مختلف استان ایجاد و تکمیل‌ شده است.

وی بیان کرد: این زیرساخت‌ها شامل ایجاد پیاده‌رو، برق‌رسانی، آب‌رسانی، تکمیل بازارچه صنایع‌دستی، مرمت معابر و کف سازی، ایجاد برج پرنده‌نگری در روستاهای گردشگر پذیر جزیره قشم، جزیره هرمز، پارسیان (گاوبندی)، سیریک و بندرکنگ بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان اظهار کرد: کار بزرگی نیز توسط شهرداران شهرهای ساحلی انجام می‌شود و اینکه بوستان‌ها و مانَک‌های ساحلی را از چادر خوابی حذف کنیم که اگر بخواهیم نوروز امسال این موضوع اتفاق بیافتد، کمپ‌های هفت‌گانه را در شهر بندرعباس شناسایی کرده‌ایم.

محسنی ابراز کرد: تشکیل تیم‌های نظارتی بازدید از تاسیسات گردشگری، آموزش جوامع محلی، استقرار ستاد استقبال در مبادی ورودی شهرستان‌ها، برپایی غرفه‌های صنایع‌دستی در ورودی شهرها، صدور مجوز شناور تفریحی، برپایی سفره هفت‌سین در نقاط ورودی و اماکن تاریخی و همچمنین برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و نوروزگاه در اماکن تاریخی از دیگر برنامه‌های ستاد اجرایی خدمات سفر در نوروز ۱۴۰۳ است.

وی اضافه کرد: همچنین برای خدمات رسانی مطلوب به مسافران و گردشگران، ۱۵۸ سرویس بهداشتی (در قالب افزون‌بر ۸۰۰ چشمه) در مسیرهای تردد مسافران و گردشگران شناسایی‌شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان یادآور شد: همچنین ۴۰ تابلو راهنمای سرویس بهداشتی و ۱۶۰ برچسب سامانه رسیدگی به شکایات نیز در مسیرهای تردد مسافران و گردشگران نصب‌شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=21951

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *