امروز : ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۳۵
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | افزایش سرعت باد حرکت شناورها از قشم به جزایر هرمز و لارک را لغو کرد

افزایش سرعت باد حرکت شناورها از قشم به جزایر هرمز و لارک را لغو کرد

منتشر شده در ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰
حرکت شناورها

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، علی اشتری روز دوشنبه در گفت و گویی افزود: حرکت شناورها به جزایر یادشده منوط به بهبود شرایط جوی و دریایی و کاهش سرعت باد و تلاطم دریا خواهد بود.

وی ادامه داد: هر گونه تغییرات احتمالی در برنامه حرکت شناورها به جزایر هرمز و لارک از بندر شهید ذاکری قشم، اطلاع رسانی خواهد شد.

رییس کمیته حمل و نقل دریایی شهرستان قشم توضیح داد: در حال حاضر به دلیل افزایش سرعت باد و تلاطم دریا، فقط تردد شناورهای بزرگتر مسافری (گروه A) در مسیر قشم و بندرعباس در حال انجام است و تردد مابقی شناورها، متوقف شده است.

اشتری با اشاره به اینکه احتمال تعطیلی زود هنگام بنادر مسافری در ساعات پیش‌رو، دور از انتظار نمی‌باشد، اضافه کرد: قشموندان و سایر مسافران در تردد بین این بنادر، تعجیل کنند.

شهرستان قشم ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

۹ اسکله گردشگری مجاز در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل، دهخدا و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=13505

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *