امروز : ۳ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۳۳
صفحه نخست | اقتصادی | افتتاح ۲۸ هنرستان «جوار صنایع» در هرمزگان

افتتاح ۲۸ هنرستان «جوار صنایع» در هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۷ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۱

محمد قویدل گفت:از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون ۲۸ هنرستان جدید جوار کارگاهی و صنایع احداث شده و آماده افتتاح در سفر رئیس جمهور به استان است.

افتتاح ۲۸ هنرستان «جوار صنایع» در هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم، مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان محمد قویدل افزود: ۲۸ هنرستان در جوار صنایع و کارخانه‌های هرمزگان راه‌اندازی شده است که این صنایع در آموزش هنرستانی با آموزش و پرورش استان همکاری خواهند کرد.

وی بیان کرد: احداث هنرستان های جوار صنایع که به صورت مستقل و اشتراکی در حال فعالیت هستند، از جمله تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه توجه به آموزش‎های فنی و مهارتی بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان ادامه داد: به‌دنبال آن هستیم تا آموزش را به سمت محیط واقعی کار ببریم؛ چرا که هنرستان‌ها فرصتی ویژه برای شکوفایی استعدادهای مهارتی دانش آموزان هستند.

وی یادآورشد: همچنین در سفر رئیس جمهور به استان، در حوزه عمرانی نیز افزون بر ۲۰۰ فضای آموزشی در قالب ۸۰۰ کلاس درس احداث و آماده بهره‌برداری است.

قویدل ادامه داد: ۶ سالن سرپوشیده ورزشی و همچنین ۶۰ زمین ورزشی درون مدرسه‌ای و زمین بازی‌های ساحلی نیز آماده افتتاح است.

به گفته وی، در سفر رئیس جمهور به استان مرکز رفاهی فرهنگیان در سرخون بندرعباس نیز به طور رسمی افتتاح خواهد شد که نخستین مرکز رفاهی برای فرهنگیان پس از حدود ۲ دهه است.

قویدل ابراز کرد: در استان هرمزگان ۴۳۰ هزار دانش آموز با همت فرهنگیان پرتلاش در جای جای این استان در حال تحصیل هستند و برخی از فرهنگیان ما در مناطق دور دست با حداقل امکانات برای پرورش نسلی توانمند تلاش می کنند که مرزداران دانش این سرزمین به شمار می‌روند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=20305

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات