امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲:۰۴
صفحه نخست | اقتصادی | افتتاح عملیات اجرایی نیروگاه اتمی سیریک در شرق هرمزگان

افتتاح عملیات اجرایی نیروگاه اتمی سیریک در شرق هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۲ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۸

استاندار: عملیات اجرایی نیروگاه اتمی پنج هزار مگاواتی سیریک هرمزگان تنها یکی از یکهزار و ۲۸۰ طرح بسته افتتاح‌ها و کلنگ‌زنی‌ها در سفر رئیس جمهور به استان است.

افتتاح عملیات اجرایی نیروگاه اتمی سیریک در شرق هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم، مهدی دوستی اظهار کرد: عملیات اجرایی نیروگاه اتمی بندر سیریک در سفر رئیس جمهور به هرمزگان آغاز خواهد شد و این یعنی در آینده پنج هزار مگاوات برق خواهیم داشت و منطقه دیگر نیازی به گاز ندارد و بر اساس آن می‌توان یک شهرک صنعتی مبتنی بر الکتریسیته در استان تعریف کرد.

وی با اشاره به پایداری تولید برق از طریق نیروگاه اتمی عنوان کرد: اهمیت نیروگاه‌های برق هسته‌ای بر کسی پوشیده نیست و بسیاری کشورها که از ذخایر نفتی فراوانی برخوردارند به سمت ساخت نیروگاه های اتمی برای تولید انرژی پایدار رفته اند و ما نیز با وجود جوانان متخصص کشورمان می‌توانیم در این زمینه به سرعت توانمند شویم.

استاندار هرمزگان همچنین وجود ریسک در اقتصاد دریا و ترس تاریخی از ورود به این حوزه را از دیگر مسائل این استان دانست و تصریح کرد: اگر نتوانیم با ابزارهای مختلف، ریسک‌ها در حوزه اقتصاد دریا را پوشش دهیم این حوزه که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است به طور مطلوب فعال‌ نخواهد شد از این رو ضرورت دارد که در حوزه پوشش ریسک تمهیداتی جدی داشته باشیم.

گفتنی است؛ صرفه‌جویی اقتصادی نیروگاه‌های اتمی موضوعی ثابت شده در سطوح بین المللی است به عنوان مثال نیروگاه اتمی بوشهر تاکنون علاوه بر تولید ۵۶ میلیارد کیلووات ساعت برق پاک معادل ۸۸ میلیون بشکه نفت یا معادل ۱۵ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی صرفه جویی کرده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=20064

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات