امروز : ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۱۷
صفحه نخست | اقتصادی | افتتاح بیمارستان فوق تخصصی کودکان بندرعباس با حضور رئیس جمهور

افتتاح بیمارستان فوق تخصصی کودکان بندرعباس با حضور رئیس جمهور

اخبار :
منتشر شده در ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۵

با حضور رئیس جمهور، ساختمان جدید بیمارستان فوق تخصصی کودکان بندرعباس با ظرفیت ۱۱۲ تخت به بهره‌برداری رسید.

افتتاح بیمارستان فوق تخصصی کودکان بندرعباس با حضور رئیس جمهور

به گزارش پایگاه خبری قشم، آیین افتتاح بیمارستان فوق تخصصی کودکان بندرعباس با حضور، رئیس جمهور و استاندار هرمزگان برگزار شد.  به صورت همزمان با این برنامه، بیمارستان فارابی بستک نیز به صورت ویدیو کنفرانس با حضور وزیر بهداشت در بستک مورد افتتاح قرار گرفت.

  عملیات اجرایی بیمارستان فوق تخصصی کودکان بندرعباس در سال ۱۴۰۰ و با همکاری پالایشگاه نفت بندرعباس در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی آغاز و در سال ۱۴۰۲ به دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تحویل داده شد.

با تاکید رئیس جمهور در زمینه توسعه درمان و آموزش پزشکی، این بیمارستان طی ۲سال تکمیل شد.

عملیات اجرایی و تجهیز پروژه با هزینه‌ای بالغ بر ۵ هزار میلیارد ریال به اتمام رسید و دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برای تامین تجهیزات پزشکی و اداری حدود ۲ هزار میلیارد ریال هزینه کرد.

بهره‌برداری بیمارستان مدرن و مجهز فوق تخصصی کودکان بندرعباس

بیمارستان مدرن و مجهز فوق تخصصی کودکان بندرعباس با زیربنای ۹۵۰۰ مترمربع در ۵ طبقه با ظرفیت ۱۱۲ تخت آماده بهره‌برداری می‌باشد.

این بیمارستان دارای امکاناتی در تراز استانداردهای جهانی ازجمله: بخش‌‌های اتاق عمل، مراقبت‌های ویژه نوزادان وکودکان، بخش‌های بستری داخلی، جراحی اتاق عمل، عفونی، ریه، خون، سرطان، نورولوژی، قلب، تصویربرداری، رادیولوژی، سونوگرافی، سی تی اسکن، آزمایشگاه و اورژانس است.

در این بیمارستان ۱۹۱ پرستار و ۵۰ پزشک به کودکان بیمار ارائه خدمت می کنند.  بیمارستان فوق تخصصی کودکان بندرعباس آمادگی پذیرش بیماران را از تمام شهرهای همجوار، جنوب کشور و کشورهای حاشیه خلیج فارس دارد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=20483

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *