امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰:۳۱
صفحه نخست | اقتصادی | افتتاح بزرگ‌ترین و مجهزترین مدرسه هرمزگان

افتتاح بزرگ‌ترین و مجهزترین مدرسه هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۰

بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی استان هرمزگان در دومین دور سفر رئیس جمهور به هرمزگان با حضور وزیر آموزش و پرورش به نمایندگی از آیت الله ابراهیم رئیسی افتتاح شد.

افتتاح بزرگ‌ترین و مجهزترین مدرسه هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم، دبیرستان آفتاب (ابن سینا)، قدیمی‌ترین و معروف‌ترین مدرسۀ استان هرمزگان می باشد که نقش موثری در ایجاد همدلی بین نیروهای انقلابی داشته است.

شرکت پالایش نفت آفتاب، در مسیر توسعـۀ اقدامات خود در حوزۀ مسئولیّت‌های اجتمـاعی و گسترش امر خطـیر آمـوزش و پرورش، در سال ۱۳۹۹ به این مهم پرداخت و با اعتباری بالغ‌بر ۵۰۰ میلیارد ریال ساخت این دبیرستان را انجام داد که عملیات اجرایی آن در سال ۱۴۰۲ به پایان رسید.

نتیجه این کار خیرخواهانه محرومیت زدایی و گسترش عدالت آموزشی در استان هرمزگان بوده است.

این مجتمع آموزشی که امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش به نمایندگی از آیت الله ابراهیم رئیسی به‌عنوان بزرگ‌ترین و مجهّزترین دبیرستان استان هرمزگان، به بهره‌برداری رسید، نمایی مرکّب از معماریِ سنّتیِ خطّۀ جنوب و مدرن امروزی دارد و چشم بینندگان را می‌نوازد.

دبیرستان آفتاب با ظرفیت پذیرش هزار دانش‌آموز در سه طبقه با متراژ شش‌هزار متر مربّع ساخته شده و امکاناتی همچون ۲۴ کلاس درس هوشمند، دو آزمایشگاه مجهّز، نمازخانه، سالن ورزشیِ سرپوشیده، زمین چمن مصنوعی و… دارد از افتخارات این دبیرستان در گذشته، می‌توان به اجتماع انقلابیون هرمزگان در ابتدای انقلاب در آن و اعزام رزمندگان و تقدیم شهدای بسیاری در دفاع مقدس و همچنین تربیت جمع زیادی از مدیران فعلیِ استان هرمزگان و شخصیّت‌های نامدار دیگر اشاره کرد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=20479

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات