امروز : ۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۲۸
صفحه نخست | اقتصادی | اعلام میزان زکات فطریه و کفاره رمضان‌ در هرمزگان

اعلام میزان زکات فطریه و کفاره رمضان‌ در هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۵۳

نماینده ولی فقیه در هرمزگان، با تاکید بر اینکه میزان زکات فطریه در هرمزگان براساس قیمت‌های بازار و متفاوت از سایر استان‌هاست، گفت: میزان زکات فطریه در این استان با قوت غالب گندم برای هر نفر ۷۲۰ هزار ریال است.

اعلام میزان زکات فطریه و کفاره رمضان‌ در هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم، حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمد عبادی‌زاده اظهار داشت: مبلغ زکات فطریه امسال برای افرادی که قوت غالب‌شان نان بوده و بر پایه گندم باید زکات فطره پرداخت کنند به ازای هر نفر ۷۲۰ هزار تومان است.

وی بیان کرد: برای افرادی که قوت غالب شان در طول سال گذشته برنج غیر ایرانی بوده، مبلغ زکات فطریه یک میلیون و ۸۰۰ هزار ریال به ازای هر نفر است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان اظهار کرد: برای افرادی که قوت غالب‌شان در طول سال گذشته برنج ایرانی بوده نیز مبلغ زکات فطریه ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار ریال به ازای هر نفر است.

‌عبادی‌زاده افزود: برای افرادی که به علت عذر موجه شرعی مانند بیماری یا بارداری نتوانسته‌‌اند روزه ماه مبارک رمضان را بگیرند، مبلغ کفاره روزه به ازای هر روز ۲۰۰ هزار ریال است.

وی گفت: برای افرادی که بدون عذر موجه و عامدانه روزه نگرفته‌اند نیز کفاره هر روز ۱۲ میلیون ریال است.

‌عبادی‌زاده افزود: زمان پرداخت زکات فطره از غروب شب عیدفطر تا قبل از اذان ظهر روز عید فطر است و بنا بر فتوای رهبر معظم انقلاب احتیاط واجب برای زمان پرداخت تا قبل از نماز عید فطر است یا اینکه حداقل برای پرداخت جدا کنند.

وی گفت: مبالغ تعیین شده براساس بررسی قیمت‌ها در بازار هرمزگان است و مردم استان این مبالغ را مبنای پرداخت قرار دهند، زیرا مبالغ اعلام شده کشوری، براساس بازار تهران یا قم است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=22945

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *