امروز : ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۲۴
صفحه نخست | اجتماعی | اعلام شرایط رفع توقیف خودرو و موتوردر پارکینگ‌های هرمزگان

اعلام شرایط رفع توقیف خودرو و موتوردر پارکینگ‌های هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۹ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۰
اعلام شرایط رفع توقیف خودرو و موتوردر پارکینگ‌های هرمزگان

دادگستری هرمزگان امروز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:  مردم در صورتی که در پارکینگ‌های سراسر استان وسیله نقلیه توقیفی دارند می‌توانند جهت رفع توقیف پیگیری و اقدام نمایند.

به گزارش پایگاه خبری قشم، وسایل نقلیه‌ای که به هر دلیل هنگام توقیف، سند رسمی آن در اختیار راننده خودرو نبوده است با دستور قضایی و ارائه قبض پارکینگ قابل ترخیص است.

در مورد خودرو‌های فاقد بیمه نیز امکان ترخیص خودرو وجود داشته، ولی استفاده از خودرو پس از ترخیص مشروط به صدور بیمه نامه است.

در مورد افراد فاقد گواهینامه و توقیف خودرو‌های آن‌ها به این دلیل؛ با گرفتن و تکمیل فرم تعهد نامه عدم رانندگی تا زمان اخذ گواهی نامه؛ امکان ترخیص خودرو یا موتور سیکلت وجود دارد.

در مورد وسایل نقلیه‌ای که خلافی یا جرائم رانندگی بالایی دارند امکان اعتراض و رسیدگی در کمیسیون مربوطه و اخذ تخفیف و بخشش برخی از جرائم وجود دارد.

در مورد هزینه پارکینگ، تخفیف‌ها و مساعدت‌های قابل توجهی به شرح ذیل در نظر گرفته شده است:

الف) هزینه پارکینگ موتور سیکلت‌های توقیفی روزانه دو هزار تومان و در هر حال به هر میزان سابقه توقیف از سقف سیصد هزار تومان بیشتر نخواهد شد.
ب) هزینه پارکینگ خودرو‌هایی که تا پایان سال ۱۴۰۱ توقیف شده اند با هر میزان سابقه توقیف به شرح ذیل است:

 خودرو سواری ۲۵۰۰۰۰ تومان
کامیونت ۳۵۰۰۰۰ تومان
کامیون ۴۵۰۰۰۰ تومان

هزینه احتمالی حمل توسط جرثقیل، موضوع مشمول ۵۰ درصد تخفیف خواهد شد.

خودرو‌ها و موتور سیکلت‌هایی که شرایط اداری ترخیص را ندارند (وسیله فاقد پلاک؛ پلاک قدیم یا خودرو غیر قابل استفاده) با اخذ تعهد نامه و احراز مالکیت حتی با داشتن قبض پارکینگ و ارائه سابقه بیمه خودرو امکان ترخیص وجود دارد.

وسایل نقلیه‌ای که با دستور قضایی توقیف شده اند، با مراجعه به شعبه مربوطه امکان رسیدگی خارج از نوبت فراهم است.

تمهیدات و شرایط فوق از تاریخ ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ تنها به مدت ۴۵ روز فراهم بوده و پس از آن در خصوص وسایل نقلیه‌ای که مالک آن مراجعه نکرده باشد به عنوان مجهول المالک یا اعراض شده تلقی و وفق مقررات نسبت به فروش و طی مراحل قانونی اقدام خواهد شد.

شهروندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به شعبه ویژه رسیدگی کننده این مهم واقع در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس مراجعه کنند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=17219

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *