امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۵۸
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | استاندار هرمزگان: وضعیت امنیت در مرزهای استان هرمزگان مطلوب است

استاندار هرمزگان: وضعیت امنیت در مرزهای استان هرمزگان مطلوب است

منتشر شده در ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۸
مرزهای

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از تسنیم از بندرعباس، مهدی دوستی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت شهدای مرزبانی استان هرمزگان اظهار داشت: مراسم بزرگداشت مقام شامخ شهدای مظلوم مرزبانی، یادآور فداکاری، ایثار و رشادت مرزدارانی است که در راه حراست از مرزهای آبی و ساحلی خلیج فارس عاشقانه خون خود را به دریای شهادت ریختند و امنیت را در سرتاسر نوار مرزی برای ما به ارمغان آورده‌اند. بنابراین باید حرکت فداکارانه مرزبانان  بیش از پیش مورد توجه و تجلیل واقع شود.

وی افزود: یکی از مسائل مهم مورد نیاز جامعه این است که ما باید اهداف و راه شهدا را برای مردم به خوبی تبیین و تشریح کنیم و از این رو برگزاری یادواره‌ها برای بیان اهداف و آرمان‌های شهدا امری ضروری و مورد نیاز جامعه است چرا که نسل جوان تشنه‌ آموزه‌های والای شهدا است.

دوستی بیان‌کرد: امروز امنیت مرزهای جمهوری اسلامی ایران در سطح مطلوبی قرار دارد و آن چیزی که امنیت مثال زدنی مرزهای ما را از سایر مرزهای کشورهای دیگر متمایز می‌کند پشتوانه جهادی آن است که برخواسته از تدین و تفکر انقلابی رزمندگان ما در مرزبانی و سایر نیروهای مسلح  است.

استاندار هرمزگان تاکید‌ کرد: شهدا، عزت‌بخش و نمایانگر راه‌حیات، سعادت و جاودانگی برای مردم هستند و یادواره‌های شهدا فرصت مغتنمی است تا در آن سیره شهدا، خاطرات شهدا، اهداف والای شهدا بازخوانی شود و فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گسترش پیدا کند چرا که شهادت  یکی از نعمت‌های الهی است که در دین اسلام از آن به نیکی یاد شده است و والاترین ارزش‌های انسانی در آن نهفته است.

وی ادامه داد: شهدای مرزبانی با رشادت و جانفشانی خود در راه تامین امنیت در نوار مرزی همواره این سخن ولی فقیه زمان را یادآور شده‌اند که اگر به سراغ مرزها نرویم مرزها به سراغ ما می‌آیند.

دوستی عنوان‌کرد: تجلیل از شهدا برای همه مسئولان و خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران منفعت دارد و امری ضروری است چرا یادآوری عینی رشادت‌‌های شهدا است و یادآوری اینکه چه خون‌هایی پای این نظام ریخته شده سبب می‌شود در انجام وظایف و ماموریت‌های خود شهدا را نظاره‌گر اعمال و‌ رفتار خود بینیم و در سنگر خدمتگزاری اهتمام  ویژه داشته باشیم.

وی خاطرنشان‌کرد: نباید فراموش کنیم که در دهه‌های گذشته ناامنی‌های متعددی در بخش‌هایی از نوار مرزی کشور داشتیم و مرزبانان این امنیت را حاصل کردند، مرزبانان غیور استان هرمزگان، امین، مقتدر و خدمتگزار مرزنشینان در سرتاسر نوار مرزی استان هرمزگان هستند. 

استاندار هرمزگان تاکید‌کرد: نتایج برگزاری یادواره بزرگ شهدای مرزبانی استان هرمزگان، سبب توجه بیشتر جامعه به اهمیت مرز و حمایت همه جانبه مسئولان از مجموعه مرزبانی در راستای حراست و  پاسداری از مرزهای عزت و شرف میهن اسلامی می‌شود. 

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12605

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *