امروز : ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۰۵
صفحه نخست | اقتصادی | استاندار هرمزگان: زیرساخت‌های اورژانس در هرمزگان تقویت شود

استاندار هرمزگان: زیرساخت‌های اورژانس در هرمزگان تقویت شود

اخبار :
منتشر شده در ۲۱ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۵

استاندار هرمزگان در نشست با رئیس اورژانس کشور، خواستار تقویت زیرساخت‌های اورژانس در حوزه‌های جاده‌ای، هوایی و دریایی شد‌.

زیرساخت‌های اورژانس در هرمزگان تقویت شود

به گزارش پایگاه خبری قشم، شامگاه چهارشنبه ۲۰ دی ماه مهدی دوستی استاندار هرمزگان در نشست با جعفر میعادفر رئیس اورژانس کشور، اظهارداشت: توسعه زیرساخت‌ها و افزایش تجهیزات اورژانس به ویژه در حوزه لجستیک یکی از ضروریات استان هرمزگان است که لازم است مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با اشاره به ضرورت مسکونی‌سازی جزایر بیان‌کرد: یکی از موانعی که ممکن است رغبت مردم برای سکونت در جزایر را کاهش دهد وضعیت خدمات درمانی به ویژه در مواقع اورژانسی است‌ که‌ انتقال بیماران را با مشکلاتی روبرو می‌کند.

استاندار: آمادگی داریم از ظرفیت‌های موجود در استان برای تقویت زیرساخت‌های اورژانس استفاده کنیم

دوستی با اشاره دشواری انتقال بیماران در شرایط نامساعد جوی و دریایی با بالگرد، عنوان‌کرد: سال گذشته بر اثر سانحه‌ای یکی از شهروندان بوموسی دچار ضربه مغزی شد و ما برای اینکه بتوانیم او را به بندرعباس منتقل کنیم بعد از اینکه بالگرد‌ها نتوانستند به دلیل شرایط جوی او را منتقل کنند مجبور شدیم هواپیمای نیروی هوایی ارتش را به جزیره اعزام کنیم در حالی که اگر اورژانس بال‌ثابت هوایی در استان فعال بود انتقال بیمار با سرعت بیشتری انجام می‌شد.

دوستی، تاکید کرد: آمادگی داریم تا از ظرفیت‌های موجود در استان برای تقویت زیرساخت‌های اورژانس استفاده کنیم ضمن اینکه انتظار داریم با توجه به وسعت استان و وجود جزایر اورژانس کشور نیز نگاه ویژه‌‌تری به هرمزگان داشته باشد.

استاندار هرمزگان، خاطرنشان‌کرد: در بحث واردات کالاهای موردنیاز اورژانس کشور نیز با توجه به اینکه اختیاراتی به استاندار در بحث ترخیص کالاهای گمرکی داده شده است آمادگی داریم نهایت همکاری را داشته باشیم.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=19554

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *