اجتماعیپیشنهاد سردبیر

استاندار:چهار تعاونی برتر کشور از استان هرمزگان انتخاب شد

استاندار هرمزگان گفت: در هفته تعاون سالجاری، از میان ۲۱ تعاونی برتر در کشور، چهار تعاونی مربوط به این استان بوده و یک تعاونی نیز شایسته تقدیر شناخته شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، فریدون همتی روز سه‌شنبه در شانزدهمین جشنواره تعاونی‌ های برتر هرمزگان که همزمان با سراسر کشور و از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با حضور حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد،افزود: هرمزگان توانست جایگاه نخست کشور به لحاظ تعاونی‌های فعال و برتر در سطح کشور را کسب کند و از هر شهرستان در استان نیز یک تعاونی برتر مورد تجلیل قرار گرفت.

وی بیان داشت: جوانان جویای کار در هرمزگان می‌توانند از تعاونی‌های برتر استان الگو بگیرند و گام‌های جدید و تحول بخشی با راه‌اندازی تعاونی‌های جدید، بردارند.

استاندار هرمزگان با اشاره به راه‌اندازی سامانه اینترنتی ثبت نام افراد بیکار و جویای اشتغال توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان اضافه کرد: سامانه ای طراحی شده که همه افراد جویای کار در استان می‌توانند در آن ثبت نام کنند و از این طریق تعداد دقیق افراد متقاضی و جویای شغل و کار، رشته تحصیلی و محل زندگی این افراد، مشخص خواهدشد.

همتی اظهار کرد: این سامانه مبنای کار ما برای شناسایی تعداد دقیق افراد بیکار در هرمزگان، رشته‌های تحصیلی و علاقه‌مندی آن‌ها خواهد بود و از همه جوانان و افراد جویای کار در هرمزگان می‌خواهیم در این سامانه ثبت نام کنند تا با برنامه‌ریزی جامع دغدغه این افراد برای اشتغال رفع شود.

وی بیان کرد: با ورود جدی دانشگاه‌ها، مراکز فنی و حرفه‌ای و علمی و کاربردی در این زمینه، باید نیروهای جوان جویای کار، با آموزش های مهارت افزایی و فنی و حرفه‌ای، در بنگاه‌های اقتصادی جذب شوند.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: جوانان جویای کار در رشته‌های مختلف اگر با همکاری یکدیگر تعاونی هایی را تشکیل دهند، از آن‌ها به صورت ویژه حمایت خواهیم کرد و در بخش های کشاورزی، شیلاتی، گلخانه‌ای، خدمات، گردشگری و دیگر زمینه‌ها، می‌توانند در قالب تعاونی کارهای بزرگی انجام و برای خود و دیگران اشتغال ایجاد کنند و دولت نیز به صورت ویژه از آن‌ها پشتیبانی و حمایت خواهد کرد.

استاندار هرمزگان افزود: براین اساس، برنامه‌ریزی در راستای ساماندهی نیروی انسانی جویای کار در هرمزگان، با استفاده از آمار ثبت نام کنندگان در سامانه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، صورت خواهد گرفت.

ایجاد ۵۰۷ تعاونی جدید در هرمزگان از سال ۹۶ تاکنون  استاندار هرمزگان ادامه داد: از سال ۹۶ تاکنون، ۵۰۷ تعاونی جدید با اشتغال‌زایی حدود پنج هزار نفر در استان تشکیل شده است که در زمینه‌های مختلف در تولید، صادرات، مسکن، شیلات، صنعت و معدن فعالیت دارند.

همتی افزود: همچنین تعاونی‌های هرمزگان در چهار سال اخیر موفق شده‌اند، حدود ۵۶۴ میلیون دلار صادرات داشته باشند.

وی با بیان اینکه بخش تعاون می‌تواند، عدالت را در جامعه گسترش دهد و این امر در قانون اساسی کشورمان نیز مورد تاکید قرار گرفته است، تصریح کرد: رویکرد توسعه تعاونی ها، پشتیبانی و حمایت از آن‌ها باید دائم در دستورکار دستگاه‌های اجرایی باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا