امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰:۲۰
صفحه نخست | گردشگری | اختصاص ۱۰میلیارد ریال اعتبار برای مرمت خانه کاظمی در بستک

اختصاص ۱۰میلیارد ریال اعتبار برای مرمت خانه کاظمی در بستک

منتشر شده در ۱۳ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۳

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان با بیان اینکه برای حفظ و احیای بناهای تاریخی بستک مبلغ 10 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی برای مرمت خانه کاظمی اختصاص‌یافته که به‌زودی این بنای تاریخی مرمت و بازسازی می‌شود.

اختصاص ۱۰میلیارد ریال اعتبار برای مرمت خانه کاظمی در بستک

به گزارش پایگاه خبری قشم، محمد محسنی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان امروز در نشستی با عضو شورای شهر و فعال گردشگردی در راستای توسعه گردشگری و مرمت آثار تاریخی این شهر  با اشاره به اینکه شهر بستک بیشترین آثار تاریخی ثبت‌شده را در استان دارا است، اظهار کرد: میراث گذشتگان ریشه در هویت مردم دارد و برای حفظ آن‌ها، مشارکت همه را می‌طلبد که در همین راستا انجمن میراث‌فرهنگی در این شهرستان تشکیل می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه در شهرستان بستک بیش از ۱۰ هزار برکه وجود دارد، افزود: پرونده شهر بستک به‌عنوان شهر برکه‌های ایران برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور در دست تهیه و تدوین است.

مدیر کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی هرمزگان بیان کرد: با توجه به  اینکه بستک جز شهرهای خاص استان است که دارای بافت تاریخی است برای حفظ الگوهای معماری و بافت سنتی این شهر، طرح جامع بافت بستک نیز در دستور کار این اداره‌کل قرار دارد.

محسنی اظهار کرد: برای حفظ و احیای بناهای تاریخی بستک مبلغ ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی برای مرمت خانه کاظم اختصاص‌یافته که به‌زودی این بنای تاریخی مرمت و بازسازی می‌شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=18943

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات