امروز : ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۳۲
صفحه نخست | اقتصادی | احیای ۵۰ معدن راکد و غیرفعال هرمزگان

احیای ۵۰ معدن راکد و غیرفعال هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۷

رییس سازمان صمت هرمزگان از احیا، فعال‌سازی و ارتقای ظرفیت استخراج ۵۰ معدن راکد و غیرفعال با سرمایه‌گذاری بیش از ۹۰۰ میلیارد ریال در این استان خبر داد.

احیا ۵۰ معدن راکد و غیرفعال هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم، خلیل قاسمی اظهار کرد: احیای واحدهای صنعتی، معدنی و صنوف تعطیل و نیمه تعطیل در هرمزگان از برنامه‌های مهم و در اولویت دولت است که با ایجاد اشتغال مجدد کارگران، از ایجاد تبعات سو اجتماعی برای خانواده‌های این افراد پیشگیری شده است.

وی، اکتشاف بلوک سه پهنه آباد جازموریان که براساس گزارش پایان اکتشاف ارائه شده افزون بر ۱۰ میلیون کانسنگ آهن شناسایی شده، اکتشاف افزون بر ۱۰۰ هزار تن کانسنگ منگنز در بشاگرد منطقه «بیخ کهنو» و «سوهران» و صدور گواهی کشف شد.

وی افزود: برای محدوده‌های یادشده، رشد حدود ۸۸ درصدی صدور گواهی کشف در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل با صدور ۳۲ فقره گواهی کشف و شناسایی حدود ۷۴ میلیون تن ذخیره معدنی جدید با هزینه اکتشافی افزون بر ۴۹ میلیارد ریال، رشد حدود ۲۵۰ درصدی وصول معادن به مبلغ ۲۹۶ میلیارد ریال و صدور مجوز واردات ۱۰۶ دستگاه ماشین آلات معدنی برای ۳۶ متقاضی استان با استفاده از ظرفیت ماده ۱۱۰ آئین نامه اجرایی قانون معادن را از دیگر فعالیت‌های انجام شده حوزه معادن استان در این دولت برشمرد.

قاسمی یادآور شد: تأمین ماشین آلات معدنی در هرمزگان نیز پس از پنج سال، امسال اجرایی شد که در این طرح سرمایه‌گذاران و معدن‌داران به راحتی می‌توانند ماشین‌آلات مورد نیاز خود را با تسهیلات تأمین کنند.

استان هرمزگان دارای ۲۰ نوع ماده معدنی و ۳۰۰ معدن فعال با احتساب معادن شن و ماسه رودخانه‌ای است که این منطقه مستعد معدنی در زمینه بهره‌برداری و فرآوری با هدف جلوگیری از خام فروشی و در نتیجه صادرات مواد معدنی فرآوری شده به خارج از کشور نقش تعیین کننده‌ای دارد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=21799

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات