امروز : ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۵۱
صفحه نخست | اجتماعی | اجرای پویش «چشم به راهیم» ویژه نوروز در هرمزگان

اجرای پویش «چشم به راهیم» ویژه نوروز در هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۶

پویش «چشم به راهیم»، همزمان با سراسر کشور از ۲۶ اسفند جاری تا ۱۳ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ برای افزایش ایمنی سفرهای نوروزی به استان اجرا خواهد شد.

اجرای پویش «چشم به راهیم» ویژه نوروز در هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم،  عباس شرفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان روز پنجشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: با فرا رسیدن سال نو و آغاز سفرهای نوروزی، پویش «چشم به راهیم» با هدف ایمنی سفر و کاهش حداکثری آمار تصادفات و فوتی‌های تصادفات جاده‌ای در قالب برنامه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، هنری و آموزشی در هرمزگان اجرا می‌شود.

پویش «چشم به راهیم» با هدف ایمنی سفر

وی بیان کرد: کمک به افزایش ایمنی سفرهای نوروزی برای استفاده‌کنندگان از خودروهای شخصی و حمل ونقل عمومی و ترغیب رانندگان به توقف وسایل نقلیه در طول سفر با هدف رفع خستگی ناشی از رانندگی طولانی، اشاعه و پاسداشت ارزش‌های دینی و مذهبی در طول سفر با توجه به تلاقی ماه مبارک رمضان و نوروز، ارتقای دانش عمومی جامعه در خصوص فرهنگ ایمنی و فرهنگ درست رانندگی و به کارگیری هنر در خدمت ایمنی برای ایجاد جاذبه‌های جاده‌ای از مهمترین اهداف این پویش است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان اظهار کرد: ۱۵ دقیقه استراحت در ازای هر ۲ ساعت رانندگی می‌تواند بسیاری از حوادث جادهای را کاهش دهد و بهترین محل برای توقف و استراحت مجتمع های خدمات رفاهی و ایستگاه‌های اجرای طرح پویش همراهان سفر است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=22051

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *