امروز : ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۲۹
صفحه نخست | اجتماعی | آموزش اصلاح الگوی مصرف برق در مدارس ابتدایی شهرستان قشم برگزار شد

آموزش اصلاح الگوی مصرف برق در مدارس ابتدایی شهرستان قشم برگزار شد

منتشر شده در ۱ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۷

مدیر روابط عمومی برق قشم گفت: به همت مروجین و کارشناسان ایمنی و اتفاقات اداره برق این شهرستان مرزی دانش آموزان و معلمان مدرسه ابتدایی سما امروز (چهارشنبه) با نحوه تولید انرژی و اصلاح الگوی مصرف برق در کلاس های درس آشنا شدند.

به گزارش پایگاه خبری قشم، حسین بازماندگان قشمی روز چهارشنبه افزود: این برنامه آموزشی با هدف آشنایی دانش آموزان با انواع انرژی به خصوص برق و ضرورت بهینه سازی مصرف و راهکارهای آن در مدارس برگزار شده است.

وی ادامه داد: این برنامه برای نخستین بار در سطح مدارس ابتدایی شهرستان قشم برگزار شد که دانش آموز پایه چهارم مدرسه سما با اصول و روش های استفاده از انرژی برق آشنا شدند.

مدیر روابط عمومی برق قشم توضیح داد: در این برنامه آموزشی، مفاهیم برق و الکتریسیته، نحوه تولید برق، ساعت های اوج و کم باری مصرف، چگونگی انتقال و توزیع برق به مصرف کننده، میزان مصرف لوازم الکتریکی، انواع انرژی های تجدید پذیر و روش های صرفه جویی مصرف برق در وسایل الکتریکی و راهکارهای کاهش مصرف برق در منازل به زبانی ساده و شیوا برای دانش آموزان و معلمان این مدرسه تشریح شد.

بازماندگان قشمی اضافه کرد: تحقیقات نشان داده است که بهترین زمان برای یادگیری و تاثیر پذیری در مصرف برق و انرژی، زمان کودکی است و مدارس از بهترین بسترها برای انجام و ارایه این آموزش ها هستند؛ از این رو امیدواریم که ادامه چنین آموزش های در سطح گسترده تر، بر الگوهای بهینه سازی مصرف انرژی در شهرستان مرزی قشم و استان هرمزگان تاثیری ماندگاری داشته باشد.

وی گفت: در این برنامه دانش آموزان این مدرسه علاوه بر آشنایی با مسایل مربوط به انرژی برق، آموخته های خود را به صورت شعر، نقاشی و روزنامه دیواری به نمایش گذاشتند.

شهرستان مرزی قشم با بیش از ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارای ۳۲ هزار و ۷۱۰ دانش آموز (۱۵ هزار و ۸۸۱ دختر و ۱۶ هزار و ۸۲۹ پسر) در مقاطع مختلف تحصیلی است و هم اکنون ۲۴۰ مدرسه و یکهزار و ۲۶۷ کلاس درس دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌ های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌ های خلیج فارس گسترده شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16897

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *