امروز : ۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۴۵
صفحه نخست | اقتصادی | آغاز فصل تکثیر میگوی پرورشی در قشم

آغاز فصل تکثیر میگوی پرورشی در قشم

منتشر شده در ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۳

 رییس اداره دامپزشکی قشم از آغاز فصل تکثیر میگوی پرورشی با فعالیت ۲ مرکز با استقرار کارشناسان خارجی و قطع پای چشمی به طور کاربردی در این جزیره خبر داد.

آغاز فصل تکثیر میگوی پرورشی در قشم

به گزارش پایگاه خبری قشم، محمد صدیق ارم افزود: هر ساله این عملیات از بهمن ماه آغاز می شود و امیدواریم با نظارت کارشناسان دامپزشکی و شیلات شاهد تولید موفق و عمده ای از پست لارو میگو برای ذخیره سازی مزارع پرورشی داخل استان باشیم.

رییس اداره دامپزشکی قشم توضیح داد: امسال قرار است مراکز تکثیر تعداد تقریبی ۲۵۰ میلیون لارو میگو برای ذخیره سازی در مزارع پرورش تولید کنند.

تولید میگوی پرورشی از بهمن ماه آغاز و تا اوایل شهریور سال آینده ادامه دارد

ارم اضافه کرد: گونه میگوی مولد ذخیره‌سازی شده در قشم از گونه وانومی است که از گونه‌های اقتصادی و مقاوم در برابر بیماری‌ها به شمار می‌رود.

وی گفت: براساس پایش‌های بهداشتی انجام شده در حال حاضر مشکلی در مراکز تکثیر میگو وجود ندارد و براساس تقویم کاری با توجه به تولید بچه میگو ذخیره‌سازی از بهمن ماه آغاز و تا اوایل شهریور سال آینده ادامه دارد.

میگو از جانوران آبزی است که جزو شاخه بندپایان و رده سخت پوستان است. میگو ها انواع گوناگونی دارند که در آب شور و شیرین و هم در مناطق گرم و سرد یافت می شوند.

بیش از ۳۰۰ گونه از آنها در سر تا سر جهان وجود دارند که میگوهای موجود در آب های خلیج فارس و دریای عمان از نوع گرمسیری است.

میگوی ببری و موزی، میگوی ریز یا خنجری و میگو سر تیز از میگوهای موجود در آب های قشم هستند.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=21037

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *