امروز : ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۹:۴۴
صفحه نخست | اجتماعی | آزادی ۹۵ زندانی جرایم غیرعمد در استان هرمزگان

آزادی ۹۵ زندانی جرایم غیرعمد در استان هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۲۷ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۷

مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت:با توجه به تدابیر اتخاذ شده از سوی ستاد دیه با پیگیری دستگاه قضایی استان، ۹۵ زندانی جرایم غیرعمد از ابتدای امسال از زندان‌های استان هرمزگان آزاد شدند.

به گزارش پایگاه خبری قشم، قهرمانی بدهی این افراد را بیش از ۲ هزار و چهل میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: ۲۹۲ میلیارد ریال از این مبلغ توسط شاکیان بخشیده شده است.

او گفت: بالغ بر ۳۶ میلیارد ریال از بدهی این افراد نیز توسط ستاد دیه و بیش از یکهزار و ۶۰۰ میلیارد ریال هم از سایر منابع و پذیرش اعسار و تقسیط توسط محاکم قضایی تأمین شده است.

این مقام قضایی گفت: ۵۵ نفر از مددجویان آزاد شده زندانی مهریه، ۱۱ نفر زندانی نفقه و ۲۹ نفر زندانی مالی بودند.

رئیس هیئت امنای ستاد رسیدگی به امور دیه و حمایت از زندانیان نیازمند استان هرمزگان همچنین گفت: اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه از سوی بانک‌های عامل و صندوق تأمین خسارت‌های بدنی بخش دیگری از اقدامات انجام شده برای آزادی این زندانیان بوده است.

او گفت: در خصوص بدهی ۵۹ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد نیز ضمن تشکیل پرونده از سوی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان استان هرمزگان، پیگیری‌های لازم صورت گرفته است.

قهرمانی با بیان اینکه گذشت شکات و مشارکت نیکوکاران و خیرین در طرح‌های ستاد دیه استان می‌تواند کمکی باشد تا زندانیان واجد شرایط بیشتری به آغوش خانواده های خود برگردند، از عموم مردم دعوت کرد به میزان توان خود در این اقدام خداپسندانه، مشارکت کنند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در پایان ابراز امیدواری کرد؛ ستاد دیه استان بتواند در ماه های باقی مانده از سال ۱۴۰۲ به کمک خیران و نیکوکاران هرمزگانی در جهت جلب مشارکت‌های مردمی به موفقیت های بیشتری دست یابد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16739

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *