امروز : ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۵:۴۸
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | آثار هنری کانون ها باید از طریق فضای مجازی به دنیا معرفی شود

آثار هنری کانون ها باید از طریق فضای مجازی به دنیا معرفی شود

منتشر شده در ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۳
هنری

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، اسماعیل جهانگیری پنجشنبه شب در آیین پایانی ششمین جشنواره استانی سرود ویژه کانون های فرهنگی هنری مساجد در روستای گورزانگ میناب، با اشاره به اینکه سرود مورد تاکید مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: اجرای سرود با این سبک و سیاق ویژه کشور ماست.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با سرود ممزوج و همزاد است، اظهارداشت: هم قالب هنری سرود و هم محتوایی که در سرود استفاده می شود، رسانه خوبی برای بیان حقایق اسلامی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان با ذکر این نکته که اثرگذاری سرود خاص و ویژه است، یادآور شد: همزمان با آغاز حرکت های مردمی و تجمعات در اوایل شکل گیری انقلاب، سرود با چنین سبک و سیاقی رایج شد.

جهانگیری یاد آور شد: مردم در جریان تظاهرات خودجوش به صورت فی البداهه اشعاری را زمزمه می کردند و شعار می دادند که از دل همان همخوانی ها سرود شکل گرفت و دلیل ماندگاری آن نیز این بود که از احساسات پاک و دلدادگی مردم به انقلاب نشات می گرفت و ریشه در ایدئولوژی داشت.

وی با بیان اینکه به دنبال تقویت گروه های سرود هستیم، گفت: برگزاری دوره های آموزش رایگان هنر در مناطق کمتر توسعه یافته از اولویت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم است.

 جهانگیری با تاکید بر اینکه گفتمان جمهوری اسلامی باید در قالب هنر به ویژه سرود ترویج شود، افزود: سرود نباید در سطح روستا و یا یک محله و شهر محدود شود و باید با بهره گیری از فضای مجازی به دنیا معرفی شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12539

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *