امروز : ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۲۴
صفحه نخست | اجتماعی | مشاهده پشه آئدس در بندرخمیر

مشاهده پشه آئدس در بندرخمیر

اخبار :
منتشر شده در ۲۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۰

فرماندار بندرخمیر از مشاهده پشه آئدس در این شهرستان خبر داد و گفت: گزارشی از گزش پشه آلوده مشاهده نشده اما لازم است تا پیشگیری احتمالی صورت گیرد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، جلسه شورای سلامت شهرستان خمیر امروز با موضوع «پیشگیری و مبارزه با بیماری منتقله از پشه آئدس » به ریاست میر هاشم خواستار در فرمانداری خمیر برگزار شد.

میرهاشم خواستار فرماندار بندرخمیر در این جلسه با اشاره به مشاهده پشه آئدس در شهرستان خمیر، تصریح کرد: هرچند گزارشی مبنی بر گزش پشه آئدس و بروز بیماری ناقل از این پشه ارائه نشده اما لازم است اطلاع رسانی‌های لازم در خصوص پیشگیری احتمالی از این بیماری به مردم داده شود.

وی ادامه داد: شهروندان نیز نیاز است رعایت موارد پیشگیرانه را در دستور کار قرار دهند.

رییس شورای سلامت شهرستان همچنین با اشاره به ضرورت بسیج همگانی برای مقابله با پشه آئدس، خاطر نشان کرد: تمامی دستگاه های اجرایی، نهادها، گروههای مردمی، نیروهای جهادی، امدادی و نظامی که همواره در همه صحنه ها همراه بوده اند با شبکه بهداشت برای کنترل پشه آئدس همکاری و همراهی کنند تا با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه از تحمیل هزینه های درمان جلوگیری شود.

قابل ذکر است بر اساس گزارش کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان خمیر، پشه آئدس در شهرستان خمیر مشاهده شده است.

پشه آئدس موجب انتقال بیماری تب خونریزی دهنده دِنگ، زیکا و چیکونگونیا می‌شود. پشه‌های آئدس در داخل خانه‌ها، نقاط تاریک، پشت کمدها، زیر تخت و فضاهای بسته استراحت و در طول روز از انسان خونخواری می‌کند. این پشه ها در آب‌انبارها، بشکه‌ها، آب زیر کولرها، گلدان و بشقاب زیرگلدان یا اشیایی که آب شیرین در آن‌ها جمع می‌شود،تخم ریزی می‌کند و لاستیک‌های مستعمل و قایق های فرسوده کنار ساحل از دیگر محل های زیست پشه های آئدس هستند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15530

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *