امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱:۱۷
صفحه نخست | اجتماعی | مدیر کل شیلات هرمزگان: تشدید برخورد با صید شب چراغی

مدیر کل شیلات هرمزگان: تشدید برخورد با صید شب چراغی

اخبار :
منتشر شده در ۱۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۲

مدیر کل شیلات هرمزگان گفت: تشدید برخورد با صید شب چراغی از درخواست‌های جامعه صیادی است.

به گزارش پایگاه خبری قشم، مسعود بارانی مدیر کل شیلات هرمزگان در دیدار با فرمانده مرزبانی هرمزگان گفت: امید داریم با توجه به تعاملات و همکاری‌های نیرو‌های مرزبانی شاهد افزایش برخورد با صید‌های مخرب و غیر مجاز باشیم.

او حراست از ذخایر آبزیان را لازمه پایداری صید و صیادی برشمرد و گفت: تشدید برخورد‌ها با صید شب چراغی با تعامل بیشتر جامعه صیادی، نیرو‌های نظامی و انتظامی و دستگاه‌های نظارتی از جمله درخواست‌های جامعه صیادی است.

مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه استان با صید بیش از ۳۲۱ هزار تن انواع آبزیان، وجود بیش از۳۵ هزار نفر صیاد و چهار هزار و ۵۰۰ فروند شناور صیادی قطب صید و صیادی کشور است گفت: این مهم بیانگر نقش صید و صیادی در معیشت ساحل نشینان، پایداری و ارتقای اشتغال، توسعه ساحلی و رونق اقتصادی است که نیاز به توجه جدی به پاسداری از ذخایر آبزیان در مسیر صید و صیادی پایدار احساس می‌شود.

فرمانده مرزبانی هرمزگان نیز گفت: بدون شک تعاملات و ارتباطات سازنده موجب افزایش برخورد با صید غیر مجاز در راستای حفظ ذخایر و پایداری شغل ساحل نشینان  خواهد بود.

سردار بهادر اسماعیلی جلوگیری از صید بی‌رویه و غیر مجاز منابع آبزی را ماموریت مشترک مرزبانی و شیلات استان عنوان کرد و گفت: در حوزه مبارزه با آلودگی دریا نیز، دیگر سازمان‌ها و نهاد‌های مرتبط باید همکاری لازم را با یکدیگر داشته باشند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15383

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات