امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱:۵۴
صفحه نخست | سیاسی | تجلیل استاندار هرمزگان از بانوان مدال‌آور مسابقات آسیایی هانگژو

تجلیل استاندار هرمزگان از بانوان مدال‌آور مسابقات آسیایی هانگژو

اخبار :
منتشر شده در ۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۹

استاندار هرمزگان از فرزانه حیدری و هدیه کاظمی‌نسب مدال‌آوران مسابقات آسیایی هانگژو سه شنبه شب در مراسمی تجلیل کرد.

به گزاش پایگاه خبری قشم، مهدی دوستی در نشست با جمعی از بانوان فعال و تاثیرگذار هرمزگان با اشاره به درخشش بانوان هرمزگانی در مسابقات بین‌المللی، ضمن قدردانی از بانوان مدال آور که در مسابقات بین‌المللی باعث بالارفتن پرچم ایران شدند، افزود: به طور قطع شما به عنوان الگویی موفق هستید و منجر به تربیت نسلی پیشرو در استان خواهید شد.

فرزانه حیدری دارنده مدال نقره والیبال نشسته و هدیه کاظمی‌نسب دارنده مدال برنز قایقرانی در مسابقات آسیایی هانگژو است.

وی در این نشست، زن را محور جامعه در تربیت نسل آینده کشور دانست و اظهار کرد: همواره تاکید شده که اگر بخواهیم زنجیره‌ بی‌سوادی در کشور قطع شود باید به سمت باسواد کردن جامعه زنان برویم زیرا هیچ مادر باسوادی فرزند بی‌سواد تحویل جامعه نمی‌دهد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با بیان اینکه یکی از اولویت‌های دولت حمایت از مشاغل خرد بوده است، اظهار کرد: در احداث صنایع بزرگ به ازای هر یک میلیون دلار سرمایه‌گذاری یک شغل ایجاد می‌شود در حالی که اختصاص همین میزان اعتبار به مشاغل خرد، اشتغال بیشتری را به همراه دارد.

وی با تاکید بر اینکه در خوشه‌های خدماتی نقش بیشتری را می‌توان به مردم داد، افزود: طبق همین اصل به اصلاح برخی قوانین ورود کردیم و زمینه صدور مجوزهای صید براساس ۳۰ هزار صیاد صادر شد.

استاندار هرمزگان اضافه‌کرد: در راستای حمایت از بانوانی که در صنعت دوخت و پوشاک فعالیت می‌کنند پلتفرم (بن سازه) دوخت طراحی و به صنایع استان تکلیف شد که خدمات خود را از کارگاه‌های استان دریافت کنند.

دوستی، با بیان اینکه از اول فروردین امسال تا به امروز ۱۱ هزار و ۸۰۰ دست لباس در پلتفرم دوخت سفارش‌گذاری شده است، گفت: بنگاه‌های اقتصادی و صنایع استان ملزمند خدمات خود از جمله تهیه البسه را از طریق کارگاه‌های استانی دریافت کنند و در صورت عدول از این تکلیف به طور قطع با شرکت‌های مربوطه برخورد قانونی می شود.

نماینده عالی دولت در هرمزگان با اشاره به ضرورت تکمیل زنجیره‌های ارزش افزوده در تولیدات مختلف و خاص استان، عنوان‌کرد: تمرکز ویژه‌ای را معطوف به تکمیل زنجیره‌های ارزش و تولید درجه و رتبه مورد نیاز صنایع استان کرده‌ایم و از این رو یکی از بنگاه‌هایی که در سفر رییس جمهور به استان عملیات اجرایی‌ آن آغاز می شود، مجتمع تولید کابل‌های دریایی است.

وی ابراز کرد: در آبزی‌پروری هم این چالش را داریم زیرا با وجود فعال بودن مزارع پرورش ماهی و پرورش ماهی در قفس؛ بچه ماهی در استان تولید نمی‌شود از این بابت در سال گذشته یارانه قابل توجهی به سه بنگاه برای تولید بچه ماهی دادیم تا این زنجیره نیز در استان تکمیل شود.

دوستی در ادامه گریزی به حوزه‌ فرهنگ زد و گفت: متاسفانه تاکنون نگاه ما به فرهنگ نگاه پروژه‌ای بوده و همین امر نیز باعث شده نتوانیم به موفقیت‌های مدنظر دست یابیم؛ ما باید در فرهنگ به سمت نهادسازی برویم چرا که کار در این عرصه نیاز به پویایی بالایی دارد و مرتب با مسائل جدیدی روبرو هستیم.

وی با تاکید بر اینکه آمادگی برگزاری نشست‌های قرارگاهی ثابت با جامعه زنان تاثیرگذار در استان وجود دارد، از دغدغه‌مندی بانوان نسبت به کودکان و نوجوانان قدردانی کرد و گفت: امروز دشمن تمام تجهیزات و ابتکارات خود را برای نبرد با دختران و نوجوانان ما به میدان آورده است.

دوستی تصریح‌کرد: ما باید به سمت تولید محتوای فاخر حرکت کنیم و از فرصت حضور چند ساعته کودکان در فضای مجازی بهره‌بگیریم، کتاب‌ها و مفاهیمی را در مسیر دید بچه‌ها قرار دهیم تا منجر به تاثیرگذاری مستقیم در شخصیت کودکان و نوجوانان شده و آن‌ها را با هویت ملی‌شان آشنا کند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16238

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات