امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱:۳۸
صفحه نخست | اقتصادی | ظرفیت‌های شیلاتی محوری برای توسعه گردشگری هرمزگان است

ظرفیت‌های شیلاتی محوری برای توسعه گردشگری هرمزگان است

اخبار :
منتشر شده در ۲۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۵

 مدیرکل شیلات هرمزگان با بیان اینکه ظرفیت‌های شیلاتی این استان به‌ویژه صنعت پرورش میگو، صیادی و پرورش ماهی در قفس علاوه بر جاذبه‌های اقتصادی از جاذبه‌های گردشگری مناسبی بهره‌مند است، گفت: هرمزگان با توجه به ظرفیت‌های شیلاتی خود می‌تواند محور خوبی برای توسعه گردشگری باشد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، مسعود بارانی در دیدار با محمد محسنی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان هرمزگان افزود: صنعت گردشگری به‌ویژه با محوریت تورهای بازدید تخصصی به عنوان صنعتی مکمل در فعالیت‌های شیلاتی است که از این مهم می‌توان به عنوان یک محور و مکمل برای توسعه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شیلاتی نام برد.

وی با تاکید بر تسریع در اجرای تفاهم‌نامه شیلات با میراث فرهنگی برای توسعه گردشگری در بندرصیادی خورآذینی سیریک، اظهار کرد: باتوجه به ظرفیت‌های موجود، برگزاری تورهای گردشگری و تخصصی می‌تواند یکی از سریع‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین ابزار برای سرمایه‌گذاری باشد.

استقبال از ورود فعالیت‌های شیلاتی به حوزه گردشگری

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان نیز با بیان اینکه شیلات، محوری طلایی برای توسعه استان است از ورود فعالیت‌های شیلاتی به حوزه گردشگری استقبال کرد.

محمد محسنی، همچنین بر تسریع در اجرای تفاهم نامه اداره کل شیلات هرمزگان با میراث فرهنگی در توسعه گردشگری بندر صیادی خور آذینی سیریک تاکید کرد.

وی با اشاره به تعاملات خوب برقرار شده بین ۲ دستگاه شیلات هرمزگان و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان هرمزگان گفت: امید است در آینده‌ای نزدیک شاهد فعالیت‌های خوب شیلاتی و گردشگری در استان باشیم

استان هرمزگان با برداشت سالیانه افزون بر ۳۱۵ هزار تُن انواع آبزیان و بیش از ۳۵ هزار نفر صیاد و ۲۲ بندر صیادی، رتبه نخست صید و صیادی در کشور را دارد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15561

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات