امروز : ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۹:۳۴
صفحه نخست | ورزشی | آغاز عملیات اجرایی ورزشگاه ۱۰ هزار نفری میناب به زودی

آغاز عملیات اجرایی ورزشگاه ۱۰ هزار نفری میناب به زودی

اخبار :
منتشر شده در ۲۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۴

استاندار هرمزگان در پاسخ به مطالبات ورزشکاران در رابطه با توسعه زیرساخت‌های ورزشی، گفت: عملیات اجرایی ورزشگاه ۱۰ هزار نفری میناب به زودی آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، مهدی دوستی در نشست با نخبگان و جمعی از اقشار مختلف شهرستان میناب، که با حضور حجت‌الاسلام ابراهیمی امام جمعه میناب، برگزار شد، با بیان اینکه دولت به دنبال توسعه متوازن است، اظهارداشت: ضرورت دارد فضاهای ورزشی به صورت متوازن در اختیار بانوان نیز قرار گیرد.

استاندار هرمزگان با اشاره به مطالبه ورزشکاران مبنی بر آغاز مجدد عملیات اجرایی ورزشگاه ۱۰ هزار نفری میناب، گفت: اعتبار خوبی برای آغاز این استادیوم در نظر گرفته شده است.

 دوستی با بیان اینکه، سیاست دولت حمایت از صید و صیادی است، گفت: در دولت سیزدهم صدور مجوزهای صید و صیادی تسهیل شد اما اگر بین مجوزهای جدید و صید آبزیان توازن وجود نداشته باشد ذخایر دریایی از بین خواهد رفت.

وی ابرازداشت: در قبال صدور مجوزهای جدید صیادی سیاست تقویت ذخایر آبزیان را نیز در دستورکار قرار داده‌ایم که ۴۰۰ میلیارد تومان جهت احداث مراکز تقویت ذخایر، ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت‌های پرورش آبزیان، ۱۰۰میلیارد تومان برای احداث زیستگاه‌های مصنوعی و سالیانه ۲۰۰ میلیارد تومان برای برای تولید بچه‌ماهی  و میگو اختصاص داده‌ایم.

استاندار هرمزگان عنوان‌کرد: عملیات کاشت ۳.۵ میلیون اصله درخت حرا در خورها آغاز شده است ضمن اینکه باید برخی خورها را نیز لایروبی کنیم.

مهدی دوستی تصریح‌کرد: در راستای برق‌رسانی به مزارع پرورش میگو، نیز سال گذشته با ۱۰۰۰ میلیارد تومان ۷ مزرعه برق‌رسانی شد و بدین منظور نیز امسال ۹۱۲ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌ایم.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، در پاسخ به دغدغه‌های کشاورزان، در رابطه با تامین بذر و ایجاد امکان حمل محصولات کشاورزی در اسفندماه و فرودین ماه، گفت: چنانچه بذر ترخیص نشده‌ای در گمرک موجود باشد  ترخیص آن سریعا انجام خواهد شد و متناسب با اعلام نیاز کشاورزان استان مجوز تردد ماشین آلات حمل محصولات کشاورزی جهت صادرات اعطا می‌شود.

وی در بررسی مطالبات فرهنگیان میناب، عنوان‌کرد: کلیه تجهیزات و اعتبارات مدارس بر اساس سرانه دانش‌آموزان و حساسیت ویژه‌ای با نظارت کامل توزیع می‌شود.

استاندار هرمزگان، تصریح‌کرد: سال گذشته حدود ۵۰۰ پروژه را در استان تکمیل کردیم و امسال نیز برنامه تکمیل ۴۷۰ پروژه نیمه تمام را در دستورکار قرار دادیم.

مهدی دوستی، اظهارداشت: چند پروژه اصلی دولت در شهرستان میناب، احداث فرودگاه جدید، دانشگاه علوم پزشکی شرق هرمزگان، پتروشیمی، مسکن، ورزشگاه ۱۰ هزار نفری و تکمیل بیمارستان میناب است.

حجت‌الاسلام ابراهیمی امام جمعه میناب نیز در این نشست، با قدردانی از خدمات دولت در حوزه‌های مختلف، خواستار راه‌اندازی خط مسافربری میناب به بندرعباس با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی شد.

در این نشست، نمایندگان مراکز نیکوکاری، باغداران، لنج‌داران، طلاب، معلولین، هیات‌های مذهبی، تعاونی‌های مسکن مهر، صیادان، ورزشکاران، کشاورزان، نماینده فعالان فرهنگی، بانوان، بهداشت و درمان، هنرمندان، فرهنگیان، گروه‌های جهادی‌، دانشجویان، فعالان حوزه صنایع دستی و مرغداران مطالبات و نقطه نظرات خود را بیان کردند.

اهم درخواست‌های مطرح شده در این نشست، تجهیز روستاهای بخش مرکزی میناب به سیستم آبیاری نوین، راه‌اندازی صنایع تبدیلی، افزایش مجوز سفر ته‌لنجی، توسعه بنادر و گمرکات ملوانی، آسفالت معابر محلات بافت‌فرسوده و اجرای شبکه فاضلاب در این محلات، مناسب‌سازی معابر، ادارات، مراکز ورزشی و فرهنگی برای حضور معلولین، توسعه زیرساخت‌های مسکن مهر و محوطه‌سازی، تخصیص سوخت به قایق‌های صیادی و احداث موج‌شکن‌ چند منظوره، تامین بذر گوجه فرنگی، کنترل مالاریا، کمبود پرستار و پرسنل خدمات درمانی، احداث محل تمرین برای هنرمندان و اعطای تسهیلات به فعالان حوزه صنایع دستی و تامین نهاده‌های دامی برای مرغداران بود‌.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15532

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *