امروز : ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۹:۱۳
صفحه نخست | سیاسی | بررسی راهکارهای مشارکت پژوهشگران هرمزگانی در تدوین استانداردهای بین المللی

بررسی راهکارهای مشارکت پژوهشگران هرمزگانی در تدوین استانداردهای بین المللی

اخبار :
منتشر شده در ۲۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۳۵

پژوهشگران هرمزگانی در همایش ویژه‌ای راهکارهای مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی را بررسی کردند.

به گزارش پایگاه خبری قشم، همایش آشنایی با نحوه مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی به منظور جلب مشارکت گروه های ذینفع و ذی‌ربط باحضور حداکثری اساتید، اعضای هیات علمی و پژوهشگران دانشگاهها، متخصصین شاغل در صنایع و برخی دستگاههای اجرایی استان به همت اداره کل استاندارد هرمزگان در بندرعباس برگزار شد.

قانع سرپرست معاونت آموزش و استاندارد سازی اداره کل استاندارد هرمزگان، هدف از برگزاری همایش را مرتفع ساختن نیازهای پژوهشگران دانشگاهها و صنایع استان به دسترسی آزاد به استانداردها و انعکاس نظرات پژوهشگران به کمیته های فنی مرتبط با تدوین استانداردهای بین المللی اعلام کرد.

در ادامه سرپرست معاونت آموزش و استاندارد سازی اداره کل استاندارد هرمزگان، به نقش راهبردی اداره کل استاندارد هرمزگان در ترغیب و تشویق صنایع استان به تاسیس دبیرخانه کمیته های فنی متناظر با زمینه تولیدی  آن ها اشاره نمود و خواستار همکاری بیشتر اساتید دانشگاهها در تدوین استانداردهای ملی و بین المللی در حوزه های منطبق با اقتصاد دریا محور شد.

در پایان نمایندگان دو کمیته فنی و متناظر فعال در استان شامل کمیته فنی متناظر مواد برای تولید آلمینیوم اولیه   (NSO/ISO-/1) که دبیرخانه آن در شرکت آلمینیوم مستقر است( TC226)   و کمیته فنی متناظر سنگ آهن و آهن اسفنجی احیاء مستقیم(  ISO/TC102)  گزارشی از عملکرد کمیته های خود ارائه کردند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15515

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *