امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰:۲۹
صفحه نخست | گردشگری | اختصاص ۴۶ هکتار زمین برای دهکده گردشگری هرمزگان

اختصاص ۴۶ هکتار زمین برای دهکده گردشگری هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۴ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۵

به گزارش پایگاه خبری قشم، محمد محسنی در نشست خبری به مناسبت فرارسیدن هفته گردشگری (پنج تا ۱۱مهر) گفت: خدمات مختلف بخش گردشگری اعم از اسکان، سفره خانه، تالار و … در این دهکده که روبروی دانشگاه هرمزگان احداث می‌شود داده می‌شود.

او گفت: هر کدام از این خدمات تنها مجاز به دادن خدمات همان حوزه خواهد شد و نمی‌تواند خدمات سایر بخش‌ها را هم بدهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: زمین مورد نظر هم اکنون در اختیار این اداره‌کل قرار گرفته و طراحی هم انجام شده است و مردم در آنجا قدرت انتخاب خوبی خواهند داشت.

خدمات گردشگری در هرمز سامان مند می‌شود

محسنی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خدمات دهی گردشگری در جزیره هرمز هم تا ۳ ماه دیگر سامان‌مند خواهد شد که یک بخش آن ساماندهی وسایل نقلیه است.

او گفت: شرایط اکنون وسایل نقلیه در جزیره هرمز گلایه‌های هموطنان را در پی داشته است که این وضعیت نمی‌تواند بیشتر ادامه یابد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: رانندگان این وسایل دارای لباس یک شکل شده و در محل مشخصی که توسط شرکت خدمات گردشگری معین خواهد شد مستقر و گردشگران را جابه‌جا خواهند کرد و نرخ مشخصی هم خواهند داشت.

محسنی گفت: شرکت مورد نظر در آینده‌ای نزدیک آغاز بکار خواهد کرد که امید می‌رود با فعالیت آن مشکل‌های مربوط به گردشگری در جزیره هرمز برطرف شود.

مسئولیتی برای ساماندهی سرویس‌های بهداشتی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: حکم رییس سرویس‌های بهداشتی را برای خود زده‌ام و مسوولیت آن‌ها را برعهده دارم، از سویی هم وزیر میراث فرهنگی اعلام کرده ممکن است مدیرکل‌ها را به خاطر شرایط سرویس‌های بهداشتی برکنار کند.

محسنی گفت: مبلغ خوبی هم از سوی وزیر میراث فرهنگی برای ساماندهی وضعیت سرویس‌های بهداشتی اختصاص یافته که امید می‌رود بتوانیم آن‌ها را در استان سامان دهیم.

او گفت: مردم در زمینه سرویس‌های بهداشتی حساس بوده که تا پیش از این بدون متولی بودند، برای اینکه وضعیت سرویس‌های بهداشتی هم بهبود یابد باید اقتصادی شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: یک روز جهانی برای سرویس‌های بهداشتی وجود دارد و از شهرداری، مسکن و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خواسته شده ۲۷ نقطه برای احداث سرویس بهداشتی در اختیار میراث فرهنگی قرار دهند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=14963

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات