امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱:۵۲
صفحه نخست | اقتصادی | بهبود بخشی از جاده ترانزیتی جاسک به چابهار

بهبود بخشی از جاده ترانزیتی جاسک به چابهار

اخبار :
منتشر شده در ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۴

بخشدار لیردف جاسک گفت: وضعیت جاده ترانزیتی این بخش، از سدیج هرمزگان تا زرآباد سیستان و بلوچستان، بهبود یافته است.

به گزارش پایگاه خبری قشم، حسنعلی میرزایی افزود: این بخش از کریدور جاده‌ای در ساحل جنوبی کشور از ایست بازرسی سدیج تا لیردف وضعیت بسیار نامطلوبی داشت و بهبود بخشی به آن از خواسته‌های اهالی بود.

وی ادامه داد: بهسازی مسیر از جاسک تا سدیج انجام شده و متولیان اجرایی درحال احداث پل قبل از ایست بازرسی سدیج هستند و پس از ایست بازرسی سدیج به سمت لیردف هم به طول چهار کیلومتر روکش آسفالت شده و مشکل مردم و خودروهای ترانزیتی و کامیون‌های حمل بار کاهش یافته و شرایط بهتر شده است.

بخشدار لیردف گفت: همچنین جاده ساحلی این بخش نیازمند بهسازی است که طبق وعده مسوولان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تا پایان سال بهسازی می‌شود، این مسیر که برقرار کننده ارتباط روستاهای عَبد و وَنَک است که وضعیت آن بسیار نامناسب بوده و جلوبندی خودروها را خراب می‌کند.

وی اضافه کرد: براساس گفته مسوولان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان پاکت مناقصه بهسازی این مسیر در ۱۵ مهر باز و پیمانکار مشخص می‌شود که امیدواریم پس از این مرحله بی‌درنگ عملیات بهسازی مسیر آغاز شود.

بخش لیردف در فاصله ۱۱۷ کیلومتری شرق جاسک و در ۴۳۴ کیلومتری شرق بندرعباس و در منطقه مَکُران و در مسیر بندرعباس چابهار واقع شده و دارای ۲ دهستان به نام‌ های پیوشک و سورک است.

جاسک هم در فاصله ۳۳۲ کیلومتری شرق بندرعباس واقع شده است، این شهرستان به علت واقع شدن در انحنای جغرافیایی هرمزگان و مجاورت با دریایی مکران و تنگه هرمز از گذشته تا عصر حاضر دارای اهمیت بوده و موقعیت طبیعی‌اش آنرا عهده‌دار نقش‌های تاریخی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خاصی کرده است.

جاسک دارای ۶۰ هزار نفر جمعیت بوده که حدود چهار هزار خانوار در این شهرستان زیر پوشش کمیته امداد خمینی (ره) قرار دارند.

این شهرستان یکی از ۶ شهرستان بندری هرمزگان است که به علت واقع شدن در انحنای جغرافیایی استان و مجاورت با دریایی مَکُران و تنگه هرمز همواره دارای اهمیت بوده است و محور مهم در توسعه کریدور شمال به جنوب در کشور محسوب شده که در برخی اخبار منتشره سخن از مسیر ریلی برای آن به میان آمده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15209

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات