امروز : ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۴۶
صفحه نخست | اقتصادی | کشف سازه دریایی بدون مجوز در محدوده روستای سیریک

کشف سازه دریایی بدون مجوز در محدوده روستای سیریک

اخبار :
منتشر شده در ۱۵ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۷

به گزارش پایگاه خبری قشم، حسین عباس‌نژاد روز شنبه اعلام کرد: براساس بازدید دوره‌ای تیم نظارت بر ساخت و سازهای دریایی، سازه بدون مجوز شامل دستک توده سنگی در شرق استان هرمزگان در محدوده روستای زیارت شهرستان سیریک کشف شد.

وی ادامه داد: با وجود مکاتبات متعدد با شرکت مجری طرح مستقر در این شهرستان و همچنین شرکت آب وفاضلاب استان و اعلام ضرورت دریافت مجوز تاسیس و ساخت براساس قانون‌های مربوطه و تمام راهنمایی‌های لازم برای معرفی شرکت به ادارات موازی استان شامل حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و آب منطقه متاسفانه شرکت یادشده بدون دریافت مجوزهای لازم اقدام به ساخت دستک توده سنگی کرده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان بیان کرد: تکالیف قانونی، سازمان بنادر را ملزم کرده تا به عنوان مرجع دریایی کشور بر وضعیت سازه‌های ساخته شده در دریاها و رودخانه‌های قابل کشتیرانی به لحاظ تخصصی نظارت کند.

عباس‌نژاد خاطرنشان نشان کرد: اداره‌کل بنادر هرمزگان نیز بنا به حق قانونی خود موضوع را تا حصول نتیجه از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد کرد.

شهرستان ۵۳ هزار نفری سیریک دارای سه شهر، ۲ بخش و ۷۶ روستا است که در فاصله ۱۷۵ کیلومتری شرق مرکز استان هرمزگان قرار دارد.

این شهرستان بندری دارای چندین نقاط مهم و زیبای گردشگری است و روستای زیارت یکی از این روستاهای گردشگرپذیر شهرستان سیریک یکی از نقاط گردشگری شرق هرمزگان محسوب می‌شود که در طول سال با داشتن ساحلی زیبا و بکر، پذیرای گردشگران پرشماری به شمار می‌رود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15311

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *