امروز : ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۱۸
صفحه نخست | اجتماعی | دیدار جمعی از علمای اهل سنت با استاندار هرمزگان

دیدار جمعی از علمای اهل سنت با استاندار هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۵ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۳

استاندار هرمزگان گفت: خوشبختانه در استان هرمزگان با حضور عالمان فهیم اهل سنت و تشیع وحدت بی نظیری را شاهد هستیم و مردم نیز در امنیت و آرامش کنار هم در حال زندگی هستند.

به گزارش پایگاه خبری قشم، جمعی از علمای اهل سنت استان هرمزگان امروز به مناسبت آغاز هفته وحدت با مهدی دوستی استاندار هرمزگان دیدار و گفت‌وگو کردند.

 استاندار هرمزگان در این دیدار با تبریک هفته وحدت و هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هفته وحدت با ابتکار تاریخی حضرت امام خمینی (ره) نامگذاری شده، این هفته فزصت مناسبی برای تقویت وحدت امت اسلامی و ارزیابی اقدامات صورت گرفته در راستای این هدف مهم است.

وی افزود: مهم‌ترین هدف این هفته باید هم گرایی هر چه بیشتر میان مسلمانان باشد، باید با محور قرار دادن ارزش‌های مشترک به همبستگی هر چه بیشتر امت اسلامی کمک کرد.

دوستی گفت: هفته وحدت تجلی برادری و برابری و نماد همبستگی و همدلی میان جوامع اسلامی شده، در این دوران که دشمنان به دنبال تفرقه افکنی هستند و وحدت هم مخالفان زیادی دارد گام برداشتن برای تقویت وحدت امت اسلامی یک نوع جهاد است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در استان هرمزگان با حضور عالمان فهیم اهل سنت و تشیع وحدت بی نظیری را شاهد هستیم و مردم نیز در امنیت و آرامش کنار هم در حال زندگی هستند.

استاندار هرمزگان گفت: در دولت سیزدهم مبنای اصلی گسترش وحدت و صلح میان کشورهای اسلامی بوده، یکی از سیاست‌های اصلی دولت و شخص رئیس جمهور افزایش همکاری با کشورهای اسلامی و همسایگان بوده و در این راستا اقدامات خوبی انجام شده است.

وی ادامه داد: در این دولت سیاست تنش زدایی دنبال شده و سفارت برخی کشورها نیز مجدد در ایران بازگشایی و دیدارها و نشست‌های مختلفی میان سران کشورهای اسلامی انجام شده که همگی بیانگر سیاست خاص دولت در راستای گسترش وحدت در میان امت اسلامی است.

شیخ یوسف جمالی امام جمعه اهل سنت بندرعباس در‌ نشست با استاندار هرمزگان با تبریک و تهنیت آغاز هفته وحدت گفت: هفته وحدت ابتکار امام راحل بود و باعث شد که این سیره سال‌های زیادی ادامه دارد که موجب شده جهان‌اسلام قدردان این مسئله باشد

وی با اشاره به هفته دفاع مقدس افزود: دشمن نتوانست در جنگ ۸ سال دفاع مقدس پیروز شود زیرا این نتیجه وحدت و یکپارچگی بوده است.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس گفت: با وجود هجمه ها و تبلیغات امپراطوریهای رسانه ای دشمن در جهت تفرقه افکنی میان امت اسلامی اما امروز شاهد اتحاد خوبی میان امت اسلامی هستیم که باید تقویت شود.

سید سلیمان حسینی امام جمعه اهل سنت بستک نیز در این دیدار با تقدیر از تلاش‌های استاندار هرمزگان در جهت تقویت وحدت و توسعه استان گفت: استاندار جزو جوان‌ترین استانداران کشور که با سوابق خوبی در حوزه های مرتبط با نفت و انرژی دارد.

وی افزود: استاندار با کار و تلاش و دنبال کردن سیاست توسعه محوری و برنامه محوری توانست استاندار برتر شود و از سوی دیگر نیز با همین برنامه محوری اعتبارات و منابع خوبی برای توسعه استان از رئیس جمهور اخذ کرد.

 امام جمعه اهل سنت بستک در ادامه با تاکید بر لزوم هم گرایی بیشتر امت اسلامی گفت: نباید از آموزش قرآنی و سنت نبوی غافل شد باید به سمتی حرکت کنیم که در رفتارهای عملی هم شاهد تحول در حوزه وحدت باشیم.

همچنین در پایان این جلسه با حضور مهدی دوستی استاندار هرمزگان و علمای اهل سنت مزار مطهر شهید گمنام استانداری نیز غبارروبی و عطر افشانی شد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=14973

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *