امروز : ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۴۰
صفحه نخست | دسته‌بندی نشده | ۶ ماهه امسال؛ ۴۴٣ دریانورد در آب‌های هرمزگان نجات یافتند

۶ ماهه امسال؛ ۴۴٣ دریانورد در آب‌های هرمزگان نجات یافتند

منتشر شده در ۱۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۹

 معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ۴۴٣ دریانورد، ۶ ماهه امسال در آب‌های این استان از شرایط اضطرار خارج و به آغوش خانواده بازگشتند.

به گزارش پایگاه خبری قشم، اسماعیل مکی زاده تعداد کل عملیات‌های جستجو و نجات دریایی در ۶ ماهه امسال را ١٠١ مورد اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ١۶ درصد افزایش داشت.

وی ادامه داد: در این عملیات‌ها ۶١ فروند قایق صیادی و تفریحی، ٢١ فروند شناورهای تجاری، ١۴ فروند لنج و پنج فروند کشتی نفتکش اعلام شرایط اضطرار کردند که از این تعداد یک فروند لنج و یک فروند قایق غرق شدند.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان یادآور شد: از ١٠١ عملیات دریایی انجام شده، ۵٧ مورد خدمات پزشکی به دریانوردان در پهنه آبراه‌های استان از سوی مرکز جستجو و نجات دریایی( MRCc ) ارایه شد.

در گستره آبی استان هرمزگان که خلیج فارس و دریای عمان را در دل خود جای داده علاوه بر هشت فروند شناور ناجی ۳۶ ایستگاه همیار ناجی (دریانوردان بومی و با شناورهای صیادی و تجار منطقه) به صورت شبانه‌روزی در امر جستجو و نجات دریایی فعالیت می‌کنند.

بندر شهید رجایی از حساس‌ترین و پرترافیک‌ترین مراکز دریایی کشور و همچنین مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) استان هرمزگان افزون بر ۶۰ درصد از عملیات‌های جستجو و نجات دریایی و شرایط استقرار را در پهنه‌های آبی و حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران به خود اختصاص داده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15365

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *