امروز : ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۹:۴۸
صفحه نخست | اقتصادی | معدن آک کهور به توسعه شبکه برق فین کمک کند

معدن آک کهور به توسعه شبکه برق فین کمک کند

اخبار :
منتشر شده در ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۳۲

دبیر مجمع مطالبه گران بخش فین شهرستان بندرعباس گفت: از مسؤولان انتظار داریم تا ما به ازای انتقال خطوط برق از زمین های کشاورزی مردم برای برق رسانی به معدن آک کهور، فکری برای نوسازی و توسعه شبکه برق فین کنند.

به گزارش پایگاه خبری قشم، حسن پاسلار عضو شورای اسلامی شهر فین در بندرعباس اظهار کرد: اداره برق بخش فین تصمیم دارد پروژه انتقال شبکه برق فشار قوی را از مسیر زمین های کشاورزی و نخلستان اشخاص حقیقی و محلات شهر به کارخانه فرآوری سنگ آهن کانی کاوان سمنگان (اک کهور) در غرب شهر فین  انتقال دهد.

وی افزود: با توجه به حریم تیر برق فشار قوی، مقدار زیادی از زمین های مردم در حریم تیر برق فشار قوی قرار خواهد گرفت و لذا انتظار داریم که این اقدام با تأمین نظر مردم و رضایت اهالی صورت گیرد.

پاسلار با بیان این که باید مسؤولان منطقه فین بخصوص شورا و شهرداری در ازای انتقال خطوط فشار قوی از زمین های مردم، امتیازی برای شهر از معدن و مسؤولان طلب کنند تا مانند معدن واقع در منطقه رضوان که در ازای انتقال برق مستقل برای معدن آن منطقه، خدماتی برای مردم از جمله کمک به اصلاح شبکه روستای رضوان صورت گرفت، معدن آک کهور نیز کمکی به توسعه شبکه فین کند.

دبیر مجمع مطالبه گران بخش فین تأکید کرد: حضور یک معدن بزرگ در یک منطقه از آنجایی مزیت بشمار می رود که اشتغال و مسؤولیت اجتماعی معدن نصیب حال مردم منطقه مجاور معدن شود و این خواسته زیادی نیست که در ازای انتقال شبکه و دکل برق از زمین های کشاورزی مردم، لااقل کمکی به مردم برای بازسازی شبکه برق این منطقه صورت گیرد. همچنین انتظار می رود تا در کاشتن تیرهای برق در کنار جاده فین برای انتقال برق به معدن نیز حریم جاده در نظر گرفته شود و در این زمینه چشم پوشی صورت نگیرد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15219

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *