امروز : ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۵۷
صفحه نخست | اخبار قشم | آب‌شیرین‌کن باسعیدو وارد مدار تولید شد

آب‌شیرین‌کن باسعیدو وارد مدار تولید شد

منتشر شده در ۱۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۱

فرماندار شهرستان قشم گفت: همزمان با روز روستا آب‌شیرین‌کن باسعیدو با گستره آب‌رسانی به ۱۳ روستا با ۱۲ هزار نفر جمعیت وارد مدار تولید و آزمایش برای پایدارسازی شبکه آبرسانی شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، محمد محمدحسینی فرماندار قشم امروز در بازدید از آب‌شیرین‌کن باسعیدو اظهار داشت: آبشیرنکن چهار هزار مترمکعبی باسعیدو آب مورد نیاز ۱۳ روستای باسعیدو، دوستکو، کانی، مرادی، گوری، درکو، دولاب، کُنار سیاه، تُم گس، عایشه آباد، سریگ، چاهو شرقی و چاهو غربی را تامین خواهد کرد.

وی با بیان اینکه ۱۲ هزار نفر از جامعه روستایی شهرستان قشم در این ۱۳ روستای غربی سکونت دارند، افزود: عملیات احداث آب‌شیرینکن باسعیدو با سرمایه گذاری شرکت مدیریت تانا انرژی و سرمایه پذیری شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان آغاز و با تسهیل‌گری استاندار هرمزگان در سطوح ملی و استانی از امروز وارد مدار تولید شد.

فرماندار شهرستان قشم تصریح کرد: مراحل نهایی آزمایش‌های لوله و اتصالات این آب شیرین کن به منظور پایداری شبکه توزیع در حال توزیع است و هم اینکپایش و رفع نقص از روستای باسعیدو تا روستای گوری انجام شده است.

محمدحسینی ادامه داد: سیاست دولت مردمی بر معطل نگاه نداشتن بهره‌برداری از طرح های خاتمه یافته تا مناسبت‌های خاص است و در همین راستا آب‌شیرینکن باسعیدو توسط مردم روستاهای هدفی که از مرحله آزمایش عبور کرده‌اند در حال بهره‌برداری می باشد.

فرماندار شهرستان قشم خاطرنشان کرد: در آینده‌ای نزدیک با اتمام مراحل ارزیابی شبکه تولید و توزیع این آب‌شیرینکن به طور کامل مورد بهره‌برداری قرار خواهد کرد و ۱۲ هزار نفر مردم ساکن در ۱۳ روستای غرب قشم از آن بهره‌مند خواهند شد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15345

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *