امروز : ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۳۸
صفحه نخست | اجتماعی | درخشش دانشگاه هرمزگان در رتبه بندی جهانی تایمز ۲۰۲۴

درخشش دانشگاه هرمزگان در رتبه بندی جهانی تایمز ۲۰۲۴

منتشر شده در ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۸:۱۲

رتبه ۳۶ دانشگاه هرمزگان در میان دانشگاه های ایرانی ارزیابی‌ شده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در رتبه بندی جهانی تایمز ۲۰۲۴ درخشش ویژه ای برای این استان جنوبی کشورمان بشمار می رود.

به گزارش پایگاه خبری قشم، دکتر علیرضا نفرزادگان، رئیس اداره همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه هرمزگان امروز اظهار کرد: در آخرین گزارش رتبه‌بندی جهانی تایمز که اخیرا منتشر شد، رتبه دانشگاه هرمزگان  به ۱۲۰۱ تا ۱۵۰۰ جهانی رسید.

به گفته وی، بر اساس این گزارش، رتبه بندی دانشگاه هرمزگان در میان ۱۹۰۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی و پژوهشی جهان برای نخستین بار در سال ۲۰۲۴  در دوران فعالیت ۳۰ ساله دانشگاه هرمزگان صورت پذیرفته است.

رئیس اداره همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه هرمزگان در ادامه با تاکید بر اینکه بر مبنای این گزارش، دانشگاه هرمزگان در میان دانشگاه های ایرانی ارزیابی‌ شده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این رتبه‌بندی جهانی، در مجموع، رتبه ۳۶ دانشگاه‌های جامع کشور را کسب کرده است.

دانشگاه هرمزگان در حال حاضر با داشتن  ۷ دانشکده، چندین پژوهشکده و گروه پژوهشی، قطب علمی اقتصاد دریا پایه ، ۲۲۹ نفر عضو هیات علمی، بیش از ۶ هزار  نفر دانشجو و نیز به جهت همجواری با صنایع بزرگ کشور، به عنوان بزرگترین مرکز علمی جنوب کشور، عهده دار بخش بزرگی از مسئولیت تولید علم و فناوری و رقابت در عرصه های بین المللی است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15183

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *