امروز : ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۲۰
صفحه نخست | اجتماعی | رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان: تشکیل کارگروه تخصصی پیشگیری از سقط جنین در هرمزگان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان: تشکیل کارگروه تخصصی پیشگیری از سقط جنین در هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۲

به گزارش پایگاه خبری قشم، دکتر غلامعلی جاودان صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به اهمیت طب ایرانی اسلامی در درمان ناباروری، ویزیت پزشک متخصص طب ایرانی اسلامی در شهرستان‌های میناب و بندرعباس انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص درمان زوجین نابارور تصریح کرد: کلینیک سطح یک ناباروری در تمامی بیمارستان‌های دولتی استان به منظور ویزیت و انجام اقدامات تشخیصی درمانی اولیه زوجین نابارور راه‌اندازی شده است.

وی بیان کرد: مرکز تخصصی سطح دو ناباروری در بیمارستان حضرت ابوالفضل میناب و بیمارستان شهدا بندرلنگه تجهیز و راه‌اندازی شده است که ویزیت تخصصی توسط متخصص زنان، اورولوژیست و خدمت تخصصی IUI انجام می‌شود.

دکتر جاودان بیان کرد: مرکز ناباروری سطح سه دانشگاه واقع در بندرعباس تجهیز و بهینه‌سازی شده است و خدمات تخصصی ویزیت فوق تخصص، جنین شناس، IUI، ‌IVF، عمل جراحی تخصصی و … ارائه می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه هزینه‌های مالی در حدود ۹۰ درصد هزینه ها تحت پوشش بیمه است، خاطرنشان کرد: مرکز درمان ناباروری سطح سه دانشگاه طرف قرارداد بیمه‌های پایه است.

دکتر جاودان ادامه داد: با اقدامات مراقبتی انجام شده برای مادران باردار در استان شاهد کاهش مرگ و میر مادران باردار به دلیل عوارض زایمانی هستیم و در حال حاضر این شاخص مرگ و میر مادران باردار بدلیل عوارض زایمانی در استان از ۶۱ در ۱۰۰ هزار تولد در سال ۱۴۰۰ به ۲۳ درصد هزار تولد در سال ۱۴۰۱  کاهش یافته است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=14743

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *