امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱:۴۱
صفحه نخست | اقتصادی | انجام لایروبی و بازگشایی رودخانه‌ هرمزگان در دست اجرا است

انجام لایروبی و بازگشایی رودخانه‌ هرمزگان در دست اجرا است

اخبار :
منتشر شده در ۱۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۷

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: هم‌ اکنون ۱۹ طرح در لایروبی رودخانه‌های استان، بنابر اولویت‌های تعیین شده در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه خبری قشم، جمشید عیدانی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان امروز گفت: انجام لایروبی و بازگشایی رودخانه‌ها و مسیل‌های هرمزگان به طول ۵۶ کیلومتر و ۶۱۳ متر است که در همه مساحت جغرافیای استان هرمزگان پراکنده است.

وی ساماندهی رودخانه‌ها را شهرستان‌های رودان، میناب، جاسک، بندرخمیر، حاجی‌آباد، بندرعباس و بستک عنوان کرد که با هدف تامین امنیت منازل، تاسیسات و معابر شهری و روستایی، ایمن‌سازی مراکز جمعیتی حاشیه رودخانه ها، کنترل و مهار سیلاب‌ها انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: در استان هرمزگان رودخانه‌ها و مسیل‌های متعددی وجود دارند که برخی از آن‌ها از نزدیکی مراکز جمعیتی شهری و روستایی عبور می‌کنند که ساماندهی‌ها برای جلوگیری از بروز سیلاب بسیارضروری است.

عیدانی گفت: باتوجه به وضعیت مراکز جمعیتی در استان و اولویت‌های تعیین شده از سوی وزارت نیرو و همچنین باتوجه به بودجه‌هایی که برای پیشرفت و اجرای پروژه‌ها درنظر گرفته شده است، با پیشرفت بالایی درحال انجام است به نحوی که برخی مراحل پایانی را طی می‌کنند.

وی گفت: در صورت تامین و ابلاغ تخصیص هزینه‌های مربوط به سال ۱۴۰۲ عملیات‌های اجرایی پروژه‌های یادشده با سرعت بیشتری طی خواهد شد.

استان هرمزگان بیش از ۲۰ هزار کیلومتر رودخانه دارد که پنج هزار کیلومتر از آن نزدیک مراکز جمعیتی و مهم هستند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15418

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات