پیشنهاد سردبیرهوا شناسی

مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان هشدار داد ؛ پرهیز از تردد شناورهای سبک در آب های خلیج فارس/ خودداری از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی و صعود به ارتفاعات

مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: با توجه به شرایط جوی ناپایدار در استان و وقوع بارش های رگباری در ساعات ظهر و بعد از ظهر دوشنبه ۸ تا جمعه ۱۲ شهریور از مردم هرمزگان تقاضا می شود از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایلنا، مهرداد حسن زاده مدیر کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان، اظهار کرد: طی از امروز ۹  تا جمعه ۱۲ شهریور ماه با تاثیر فعالیت سامانه فصلی در استان، رگبار باران و رعد و برق با احتمال تگرگ و تند باد لحظه ای را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به مناطق تحت تاثیر فعالیت سامانه فصلی استان، افزود: بیشترین تاثیرات این سامانه بر ارتفاعات استان هرمزگان از جمله  بشاگرد، حاجی آباد، رودان، بستک و ارتفاعات بخش مرکزی استان خواهد بود.

حسن زاده تصریح کرد: طبق پیش بینی هواشناسی طی مدت یاد شد با توجه به شرایط جوی حاکم بر مناطق مرتفع استان احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی، کاهش دید افقی و گرد و خاک در استان وجود خواهد داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان بیان کرد: همچنین طی هفته جاری افزایش سرعت وزش باد جنوب شرقی موجب مواج شدن آب های استان و افزایش ارتفاع موج در محدوده ۱۵۰ سانتیمتر در دریای عمان، تنگه هرمز و جزایر خلیج فارس با تاکید بر شهرستان ها و جزایر جاسک، سیریک، قشم، هرمز، هنگام، لارک، تنب بزرگ و کوچک خواهد شد.

وی با اشاره به متلاطم شدن دریا، اختلال در ترددهای دریایی، احتمال پاره شدن تورهای صیادی، خاطر نشان کرد: با توجه به متلاطم شدن دریا از هم استانی های عزیز تقاضا می شود که از تردد شناورهای سبک خودداری کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا