اجتماعیپیشنهاد سردبیر

۸۷۵ هزار تن کالا در بنادر شرق هرمزگان تخلیه و بارگیری شد

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: ۸۷۵ هزار و ۲۹۵ تن کالا در چهارماهه امسال در این بنادر تخلیه و بارگیری شده که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل در این حوزه رشد ۲۹ درصدی به ثبت رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، حمیدرضا محمدحسینی تختی روز سه‌شنبه در تشریح عملکرد چهارماهه بنادر شرق هرمزگان به رسانه‌ها اعلام کرد: در این مدت از مجموع ۸۷۵ هزار و ۲۹۵ تن کالای تخلیه و بارگیری شده، بیش میزان با  ۶۶۶ هزار تن  و رشد ۴۶ درصدی مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۲۰۸ هزار تن دیگر مربوط به کالاهای نفتی بوده که از پایانه های دریایی شرق استان به کشورهای حوزه خلیج فارس صادره شده است.

وی عمده کالاهای غیر نفتی صادر شده از بنادر شرق استان را انواع میوه و تره بار، گوگرد، آهن آلات و مصالح ساختمانی و مواد غذایی عنوان کرد که به مقاصد کشورهای عمان و امارات بارگیری شده است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان اظهار داشت: در حوزه ترانزیت نیز مطابق آمار ها، میزان ۲۱ هزار و ۵۲۳ تن کالای غیرنفتی با نرخ رشد ۴۸ درصدی در چهارماهه نخست سال ۱۴۰۰ ترانزیت شده است.

محمدحسینی تختی، در خصوص رعایت الزامات بهداشتی و مراقبتی در شرایط متاثر از دلتا ویروس عنوان کرد: تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا از همان ابتدا تاکنون به صورت مستمر در بنادر مسافری و تجاری مطابق با دستور العمل‌های ابلاغی ستاد مقابله با کرونا اجرا می‌شود.

بنادرشرق استان هرمزگان با برخورداری از  پنج بندر فعال نقش مهمی را در سپهر اقتصادی کشور ایفا نموده و گستره دریایی خلیج فارس و تا بخشی‌هایی از سواحل مکران و دریای عمان را در اختیار دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا