اجتماعیپیشنهاد سردبیرسیاسی

۸۰۱۴نفر داوطلب عضویت شوراهای روستایی هرمزگان شدند

رییس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: براساس جمع‌بندی اولیه هشت هزار و ۱۴نفر برای عضویت در شوراهای اسلامی روستایی استان داوطلب شده اند.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛به نقل از ایرنا، علی رئوفی روز دوشنبه در گفت وگویی افزود: ازاین تعداد هفت هزارو ۳۵۱نفر مرد و ۶۶۳نفر زن  داوطلب نام نویسی کرده  و داوطلب شده که شمار بانوان دراین دوره نسبت به دوره قبل ۴۰ درصد افزایش نشان می دهد که ناشی از اعتماد به نفس، تحصیلات عالیه و همچنین پذیرش مسوولیت های اجتماعی و مدیریتی از سوی آنان است.

وی ادامه داد: دراین دوره انتخابات در یک هزارو ۳۲۰روستای انتخابات شوراهای اسلامی بالای ۲۰خانوار استان برگزار و ۳۹۵ روستابدلیل زیر ۲۰خانوار و به حد نصاب نرسیدن خانوارها انتخابات برگزار نمی شود.

رییس ستاد انتخابات هرمزگان اظهارداشت: شمار اعضای شوراهای اسلامی روستایی در استان۳۵۶نفر بوده که ازاین تعداد  ۲۲۹نفر اصلی و ۱۲۷نفر علی‌البدل هستند.

رئوفی یاد آور شد: نام نویسی از۱۶ تا ۲۲فروردین ماه جاری به چهار روش شامل بوسیله تلفن همراه، رایانه شخصی ، مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و در بخشداری های محل انجام شد.

به گفته وی از یک میلیون و ۷۷۶هزارو ۴۱۵ نفر جمعیت هرمزگان هم اکنون ۴۵درصد آنها در روستاها ساکن هستند لذا انتظار می رود مردم دراین دوره هم مانند دوره های قبل مشارکت فعال در نامزدی شورا و همچنین انتخابات داشته باشند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان هرمزگان همزمان با سراسر کشور در ۲۸خرداد امسال برگزار می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا