امروز : ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۲۵
صفحه نخست | اجتماعی | ۷۹ سامانه هوشمند ثبت تخلفات رانندگی در جاده‌های هرمزگان فعال است

۷۹ سامانه هوشمند ثبت تخلفات رانندگی در جاده‌های هرمزگان فعال است

اخبار :
منتشر شده در ۱۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۶

به گزارش پایگاه خبری قشم، محمد خزایی با اشاره به اینکه ۲۳ سامانه دوربین نظارتی نیز در جاده‌های هرمزگان نصب شده است، بیان کرد: ۲ سامانه توزین در حال حرکت با قابلیت ثبت تخلفات سرعت و اضافه بار در محورهای میناب به بندرعباس محدوده پلیس‌راه باغو و یک سامانه نیز در محور بندرعباس به حاجی‌آباد محدوده پلیس راه گهکم در حال حاضر فعالیت می‌کند.

وی بیان کرد: نصب و راه‌اندازی تعداد ۱۰ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در محور بندرلنگه به پارسیان، یک سامانه توزین در حال حرکت در محور بندرعباس به حاجی آّباد و ۲۳ سامانه دوربین نظارتی در محورهای استان هرمزگان نیز با اعتباری افزون بر ۴۰۰ میلیارد ریال در دستور کار است.

این مسوول از نصب ۱۱ سامانه دوربین نظارتی جدید در محورهای استان هرمزگان طی هفت‌ماهه امسال خبر داد و گفت: به‌منظور افزایش پوشش تصویری محورهای شریانی استان دوربین‌های نظارت تصویری و عکس‌برداری ثابت در حال مطالعه است.

خزایی، رصد وضعیت ترافیک، تحلیل سرعت و تحلیل‌های زمان اوج ترافیک را از ویژگی‌های سامانه تردد شمار در محورهای ورودی و خروجی استان عنوان کرد.

استان هرمزگان در مجموع دارای ۳۴ کیلومتر آزاد راه، ۷۷۷ کیلومتر بزرگراه، ۶۲۳ کیلومتر راه اصلی و سه هزار و ۲۰۲ کیلومتر نیز راه شریانی و فرعی و ۹ هزار و ۹۳۸ کیلومتر راه روستایی است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16522

یک پاسخ

  1. سلام و عرض ادب بنده مخالف دستگاه های کنترل عبور و مرور نیستم ولی قبول کنید که جاده ها غیر استاندارد هست ،که متاسفانه بیشتر تصادفات که منجر به خسارات مالی و بخصوص جانی علتش همین امر هست . ای کاش پلیس که بیشتر دغدغه اش کسب درآمد هست، که این موضوع تفکر اکثر مردم میباشد ، چون زمانی که در جاده ها رفت امد میکنند ،مشاهده میکند که پلیس بنحوی کمین کرده که نشان میده هدفش فقط، جریمه کردنه درصورتی یکی از وظایف پلیس جاده ای کارشناسی مناطق حادثه خیز و پیگیری رفع آن است.
    چون قطعا پیگیری پلیس است که کمک به رفع مشکلات و نهایتا منجر به حل آن خواهد شد.
    موضوع دیگر چون در استان هرمزگان رفت امد کامیونها در آن خیلی زیاده متاسفانه رانندگان اینگونه وسایل نقلیه در جاده ها هرگونه رفتارهای خطر آفرین بخصوص برای خودروهای شخصی حق خود می دانند. لازم بذکر است در اکثر کشورها خطهای مجاز سبقت و رانندگی درجاده برای کامیونها مشخص کرده و حتی سبقت و…. برای آنها محدویت دارد. ولی درجاده های ما مشاهده می شود که کامیون مجاز است حتی در جاده های اتوبان در هر خطی آزاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *