اجتماعیاخبار قشمپیشنهاد سردبیرعلمی و پزشکیکرونا

۷۲ پزشک به همراه کادر درمان قشم آماده خدمات در نوروز هستند

مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم گفت: ۷۲ پزشک شامل ۴۰ پزشک متخصص، ۶ پزشک عمومی و کادر پرستاری بیمارستان پیامبر اعظم (ص) به همراه ۲۶ پزشک در مراکز جامع سلامت این شهرستان تا پایان تعطیلات نوروزی آماده ارایه خدمات به ساکنان و مسافران هستند.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا،دکتر حمیدرضا بهزادی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ۱۱ مرکز سلامت شامل یک‌ مرکز جامع سلامت در شهر قشم به همراه هشت مرکز در روستاهای جزیره و ۲ مرکز در جزیره‌های هنگام و لارک برای ارائه خدمات تا پایان تعطیلات نوروز آماده ارایه خدمت هستند.

وی تصریح کرد: برای ارایه خدمات بهتر و سریعتر به مردم و مسافران نوروزی، تمامی مرخصی کارکنان شبکه بهداشت و درمان در نوروز امسال شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم گفت: با بازرسی‌های مستمر از مراکز پر بازدید، اجرای قوانین ستاد مقابله با بیماری کرونا در جزیره قشم  رصد می‌شود.

بهزادی ادامه داد: در زمینه مقابله با ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم با متخلفان برخورد جدی می‌شود.

وی تصریح کرد: استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی تنها راه جلوگیری از انتشار ویروس کرونا است و با توجه حضور مسافران نوروزی در قشم این نکات باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم تاکید کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، بر حفظ شرایط و رنگ شهرستان از نظر بیماری کرونا تاثیر دارد و ثبات شرایط آبی و زرد در قشم به نفع همه است.

بهزادی افزود: مجتمع‌های تجاری، بازارها، اماکن اقامتی شامل هتل‌ها، رستوران‌ها، خانه‌های بوم‌گردی در روستاها و اسکله‌های مسافری و تفریحی و غیره با بازدیدهای مستمر ماموران بهداشت رصد می‌شوند و در صورت تخلف از شیوه‌های بهداشتی تعطیل می‌شوند.

وی تصریح کرد: در این بازدیدها بر زدن ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تاکید می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم خاطر نشان کرد: سفر نرفتن بهترین گزینه مقابله با کروناست، اما از آنجا که شماری از هموطنانمان بنا به هر دلیلی قصد سفر دارند باید با رعایت کامل دستورالعمل‌ها به سلامت خود و مردم شهرهای مختلف احترام بگذارند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا