اخبار قشمعلمی و پزشکی

۵ میلیون دوز واکسن آنفلوانزا در اختیار مردم قرار خواهد گرفت

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ محسن زهرایی رئیس اداره واکسن وزارت بهداشت با اشاره به تامین و توزیع واکسن آنفلوانزا با توجه به شرایط کشور و  شیوع بیماری کرونا، اظهار کرد: تامین و توزیع واکسن آنفلوانزا برعهده سازمان غذا و دارو است اما به طور کلی با توجه به شیوع بیماری کرونا یکی از سیاست های مهم وزارت بهداشت تامین این واکسن برای افراد گروه های پرخطر و حتی مردم عادی است.

او  ادامه داد: واکسیناسیون گروه های پر خطر و حتی افراد عادی در شرایط شیوع بیماری کرونا باعث می شود تا بار کم تری بر سیستم و نظام سلامت کشور وارد شود. البته با توجه به هم زمانی احتمالی شیوع بیماری کرونا و آنفلوانزا در فصل پاییز  واکسیناسیون بیماران و افراد پر خطر در الویت اصلی قرار دارد.

رئیس اداره واکسن وزارت بهداشت تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته، قرار است که ۵ میلیون دوز واکسن آنفلوانزا تهیه و در اختیار مردم قرار گیرد. افراد بیمار و گروه های پر خطر  در اولویت اصلی  تزریق واکسن آنفلوانزا برای ایمنی در برابر بیماری و پیشگیری از بروز مشکلات ناشی از آن قرار دارند.

واکسن آنفلو انزا در کشور تولید نمی شود

او بیان کرد:  واکسن آنفلوانزا در کشور تولید نمی شود و این نوع واکسن وارداتی است اما مردم نگران کمبود آن نباشند.

زهرایی ادامه داد: واکسن آنفلوانزا  در بخش سیستم بهداشتی و درمانی و  بخشی دیگر در داروخانه‌های سطح کشور توزیع و در اختیار مردم قرار می‌گیرد. توزیع واکسن آنفلوانزا در شهرستان ها براساس نظر مدیران نظام سلامت مناطق در خانه های بهداشت و پایگاه های سلامت در اختیار مردم به ویژه افراد گروه های پر خطر  قرار خواهد گرفت.

رئیس اداره واکسن وزارت بهداشت گفت: بیماران برای پیشگیری از بروز بیماری واکسن آنفلوانزا را تزریق کنند. وزارت بهداشت تهمیدات لازم را در زمینه تامین این واکسن بکار گرفته است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا